4 litry ultra silného čističe WC vyrobíte za 12 Kč. Záchod se blyští týdny
adbz.cz » Hobby » Hospodyňky z Maďarska vymyslely způsob, jak zabránit zápachu moči na WC. Používají sodu s jarem

Hospodyňky z Maďarska vymyslely způsob, jak zabránit zápachu moči na WC. Používají sodu s jarem

Zbavit se zápachu moči z toalety je někdy opravdová výzva. Když už si nevíte rady, nechte se inspirovat metodou, kterou používají chytré hospodyňky z Maďarska.

zachod
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vejdete do místnosti, kde se nachází toaleta, alespoň čas od času to vyloženě ucítíte. Většinou bývá záchod spojen s koupelnou, což je o poznání horší. Nevábný odér rozkládající se moči se line po celém prostoru. Jedná se o velmi nepříjemnou věc, proto je nutné ji jednou provždy zarazit. Pakliže jste v koncích, mrkněte se na trik, jehož autorkami jsou ženy v domácnosti z Maďarska. Nejedná se o časově, ani finančně náročnou disciplínu.

Použijte ingredience, které máte doma

Zapomeňte na cenově nedostupné chemické prostředky; nejen, že jsou drahé, ale také nešetrné k přírodě. Účinnou dezinfekci toalety vyrobíte z věcí, které najdete doma:

  • bílý ocet
  • jedlou sodu
  • tekutý mycí prostředek

Spojení těchto produktů přinese kladný výsledek, nicméně byste neměly udržování toalety v čistotě zanedbávat. Věřte, že díky pravidelnosti dosáhnete trvalého úspěchu a budete předcházet zápachu.

Špinavé je i to, co nevidíte

Z estetických důvodů se v některých domácnostech nachází kolem záchodové mísy kobereček – jenomže v něm se udržuje nespočet bakterií, a ke všemu na něm ulpívá moč (zejména pokud se jedná o drobné kapičky, které se odráží a vylétají ven, když muži vykonávají „malou potřebu“). Hygieničtější tak bude, pokud ho odstraníte. A než začnete se samotným čištěním WC, vydezinfikujte sedátko a celou záchodovou mísu. Je-li sedátko viditelně znečištěno, kupte si nové. Nejedná se o cenově nákladnou věc.

koření hřebíček
Zdroj fotografie: Pixabay

Postup, jak vyrobit čistič toalety

K výrobě domácího prostředku nebudete potřebovat nic jiného než ingredience a přípravky vypsané výše. Jakmile je doma najdete, nalijte do kbelíku 4 litry horké vody, ¼ šálku octa, ¼ šálku jedlé sody, a k tomu pár kapek tekutého mýdla nebo mycího prostředku. Vše dokonale promíchejte a vzniklou směs houbou nebo rozprašovačem aplikujte na potřebná místa. Nechte půl hodiny působit a poté roztok důkladně omyjte vodou.

Doma vyrobený osvěžovač na záchod

Osvěžovače vzduchu jsou pro někoho nezbytnou součástí koupelen i toalet, a vyrobit si je můžete i sami doma. Do nádoby nasypte:

  • půl sáčku jedlé sody
  • 3–5 kusů hřebíčku
  • trošku esenciálního oleje (podle toho, jaký je váš oblíbený

Vzniklou směs předělejte do ozdobné sklenice a navrch připevněte tylovou tkaninu, která pohltí nepříjemné pachy. Čas od času domácí osvěžovač obměňte za čerstvý.