Zajímají vás nejmodernější trendy v oblasti keramických dlaždic a kachliček? Pojďte s námi pro inspiraci do Itálie - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zajímají vás nejmodernější trendy v oblasti keramických dlaždic a kachliček? Pojďte s námi pro inspiraci do Itálie

Zajímají vás nejmodernější trendy v oblasti keramických dlaždic a kachliček? Pojďte s námi pro inspiraci do Itálie

Někteří lidé si interiér svého domu nebo bytu vybaví výhradně podle svého vkusu, aniž by byli ovlivněni tím, co je zrovna v módě. Stejně tak jsou ale lidé, kteří i například při rekonstrukci svého bydlení rádi sledují módní trendy a nechají se jimi inspirovat.

pattern 3180129 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud vás zajímá svět keramických dlaždic a kachliček a rádi poznáte nové materiály a vzory, doporučujeme vám sledovat italský portál věnovaný právě tuzemské výrobě těchto prvků.

abstract 2677964 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Trendy v oblasti dlažeb jsou unikátní

Pro letošní podzim a zimu patří mezi trendy v této oblasti tyto styly:

  • podzim
  • vysoký lesk
  • konfety
  • beton
  • modrozelená barva
  • deco.

Podzim

Je zřejmé, že aktuální období, pro které jsou tyto dlaždice a kachličky navrhovány, se odrazí také v jejich designu. Převládají spíše zemité tóny, kombinované s vínově červenou barvo a zlatožlutými odstíny, což jsou vše typické barvy tohoto ročního období.   

Vysoký lesk

Je obecně známo, že dlaždice a kachličky s vysokým leskem jsou ideální zejména pro místa, která je nutno jinak často čistit a leštit. Pokud vhodně zkombinujete dlaždice s kachličkami této kategorie, dostane daná místnost opravdu unikátní vzhled.

floor 1735046 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Dlažbu používáme v domovech běžně

Konfety

Tento styl ocení zejména milovníci oslav a efektu konfetami posypaného prostoru. Přesně tak totiž působí dlaždice a kachličky patřící do této kategorie, které místnosti dodávají energii. Barvy jsou spíše tlumené, ale i přesto je energický náboj těchto motivů silný.

Beton

Výhodou dlaždic a kachliček této kategorie je zejména univerzálnost jejich použití, hodí se do interiéru i exteriéru a neruší žádný koncept. Jeden z výrobců však opustil typickou neutrálnost spojovanou s betonem a zařadil do této kategorie rozměrově poměrně velké kachličky, na kterých se střídají různé geometrické vzory, přičemž barevné spektrum jednotlivých kachliček je podobné, a kromě černé a béžové barvy se zde střídají ještě šedozelená a tlumená modrá.

Modrozelená barva

Tuto barvu si lidé typicky spojují s vodou a také létem a cestováním, proto bývají kachličky a dlaždice této kategorie tolik oblíbené, a to zdaleka nejen pro vybavení koupelen. Někteří výrobci se nebojí ani velice sytých barev s neobvyklým použitím parketového vzoru na stěnách.

Deco

Kategorie deco je určena uměleckým, svobodomyslným jedincům, kteří se nebojí výrazných vzorů někdy i ve 3D provedení.