Dům snů za 25 Kč? Skutečná nabídka, která se nebude opakovat. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Pokud sníte o novém začátku, tahle příležitost je pro vás jako dělaná. Známá destinace nabízí domy snů za symbolických 25 Kč.

i Zdroj fotografie: Vlastní tvorba abcMedia
                   

Pokud hledáte destinaci, kde byste se chtěli usadit, pak můžete zvážit bydlení v nedaleké Itálii. Kromě toho, že je tato země známá pro své výtečné pokrmy a zajímavou kulturu, přišly některé oblasti s tím, že prodávají domy za symbolických 25 Kč. Jejich koupě má dle serveru ImmigrantInvest samozřejmě určitá kritéria, a pokud se tak rozhodnete, budete muset splnit požadavky. Zásadní je především opravit dům během několika následujících let. 

Dům snů v Itálii a jeho pořízení 

V Itálii se nachází řada menších měst, která nabízí prodej krásných domů za symbolickou cenu jednoho eura, což je zhruba 25 Kč. Ve většině případů se jedná o dostatečně velká zázemí, a to například na kopečku v Toskánsku, rybářské vesnici na pobřeží Sicílie či spoustě jiných krásných míst s jedinečným kouzlem a malebnou krajinou. Nic ovšem není jen tak, a pokud se rozhodnete pro jeho koupi, budete muset splnit určitá kritéria.

Důležité je zejména dokázat, že máte s nemovitostí dobré úmysly a skutečně v ní chcete bydlet. Některé vesnice pak dokonce dle serveru Kiwi vyžadují, abyste již do dvou měsíců od vydání stavebního povolení začali na pozemku provádět renovace a zaplatili zálohu 2 000 euro (tedy zhruba 50 000 Kč). Ta je však po skončení prací vratná a slouží pouze jako důkaz toho, že se s obydlím skutečně chystáte něco dělat a věnujete mu péči. 

Italské město iZdroj fotografie: Depositphotos
Italská města nabízí nemovitosti za 25 Kč.

Bydlet můžete i na Sardinii 

Zajímavé nemovitosti pak nabízí také městečko Nulvi na Sardinii, ovšem pokud se některou z nich rozhodnete koupit, veškeré práce na stavení musí být dokončeny do tří let. To však kompenzuje skutečnost, že nikdo nepožaduje, abyste v domě žili. Pokud nechcete, můžete ho používat pouze jako druhý domov nebo dům pronajímat, přičemž město za vás vyřídí veškeré papírování. Na webu adbz jsme také psali o rekonstrukci statku z 19. století.  

Co si o této nabídce myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články