Mrkev můžete vypěstovat takto jednoduše | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Tajemství obrovské úrody mrkve spočívá v této metodě pěstování. Budete potřebovat kousek tkaniny

Tajemství obrovské úrody mrkve spočívá v této metodě pěstování. Budete potřebovat kousek tkaniny

Vlastní mrkev vám přinese nespočet benefitů. Vyzkoušejte tento postup a vypěstujte si tuto chutnou kořenovou zeleninu.

uroda mrkve naruc
Zdroj fotografie: iStock

Mrkev obecná (Daucus carota) je zdravá a výživná zelenina, která je vynikajícím zdrojem draslíku. Obsahuje taky vitamín A i beta karoten, které mohou pomoci vašemu tělu chránit se před některými typy rakoviny. Je rovněž bohatá na antioxidanty, které chrání vaše buňky před poškozením a taky pomáhají předcházet srdečním nemocím. Mrkev je skvělým zdrojem vlákniny, takže vám rovněž pomůže k pocitu sytosti a podpoří hubnutí a zdravou stravu. Ukážeme vám, jak si dopěstovat vlastní mrkev bez toho, abyste do toho museli investovat hodně práce a úsilí.

Pozitiva této metody pěstování

Tato metoda pěstování mrkve má dvě zásadní pozitiva, a to že s její použitím se vám podaří vypěstovat mrkev o dva až tři týdny dřív, než když byste ji pěstovali klasickým způsobem a můžete si tuto zeleninu vychutnávat už v průběhu léta. Zelenina přeroste váš záhon rychleji, než to stihne plevel, takže se nemusíte trápit ani s odstraňováním plevele, což je samo o sobě opravdu skvělé.

Jak na to, aby mrkev vyklíčila rychleji

Připravte si vámi vybrané semena mrkve a pak je vložte do hrubšího tkaného pytlíku nebo hadříku. Důležité je nechat volný prostor a nepřeplnit tkaninu, aby bylo místo pro následné klíčení. Do země vykopejte 25-30 cm jámu, do které vložíte pytel a přikryjte jej zeminou. Po 10-12 dnech ho vykopejte a uvidíte, že mrkev už všechna vyklíčila.

Mrkev
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyklíčená semena pak nasypte do misky a posypte je trochou kukuřičného škrobu, aby se vám při práci nelepila na ruce. Semena tak můžete jednoduše vysazovat jedno po druhém, protože klíčením se zvětšil jejich objem a lze je lépe zachytit. A po poprášení škrobem se staly mnohem viditelnějšími, takže pokud se vám stane, že jste dali dvě na stejné místo, určitě si toho všimnete a můžete je zasadit samostatně. Takto vyklíčenou mrkev vysázejte do písku nebo sušší zeminy a za tři dny se dočkáte prvních rašících výhonků.

Jak pěstujete mrkev vy?

Zdroj: Bhg