Sanitka byla předělána v útulný domov na kolech | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Fascinující přestavba staré sanitky: Vášniví cestovatelé si během 2 měsíců vytvořili plně funkční pojízdný domov

Fascinující přestavba staré sanitky: Vášniví cestovatelé si během 2 měsíců vytvořili plně funkční pojízdný domov

Život v dodávce není pro každého. Tento mladý pár v něm ale našel opravdové zalíbení a užívají si svobodu, kterou taková forma bydlení nabízí.

prestavba sanitky domov
Zdroj fotografie: S vědomím Mark Bonito

Mark Bonito a Sophie Why strávili dva měsíce přestavbou bývalé sanitky na domov, který ne jen obývají, ale díky němuž mohou cestovat a objevovat ty nejkrásnější kouty světa. Pár, který zachránil starou sanitku určenou do šrotu, proměnil vozidlo v úžasný malý domov ideální pro cestování po celé zemi. Stará sanitka Fiat Ducato se stala jejich díky aukci zdravotní služby. Po koupě byli všechny záchranné zařízení sanitky pořád uvnitř. Mladý pár změnil interiér k nepoznání. Nainstalovali kuchyň, obývací pokoj, postel i psací stůl.

Jak probíhala renovace

Na začátku odpojili všechna zařízení, pořádně vyčistili celý vůz a zahájili projekt, ve kterém se sanitka proměnila na domov. Mark byl odhodlán použít co nejvíce vydražených věcí a dvojice prozkoumávala charitativní obchody a garáže, aby našla, co potřebovala. Blikající modrá světla byla odstraněna a vnější část byla obnovena. Patrová postel byla koupena v garážovém výprodeji a kuchyňská část byla postavena z bloku nalezeného ve skipu, přičemž původní sanitní skříň byla přeměněna na dřez.

Mark již v minulosti předělával svůj bývalý automobil Volkswagen T4 na obytný vůz, takže toto byl jeho druhý projekt podobného druhu, kde mohl vychytat mouchy z předchozí předělávky. Dokončení sanitky trvalo dva měsíce a Mark musel složit nadstavbu řidičské zkoušky potřebnou k řízení tak těžkého vozidla. Mark a Sophie dokonce svůj vůz i pojmenovali. Dodávka dostala jméno Florence po hrdinské ošetřovatelce.

Sanitka vnesla do jejich života dobrodružství

Po přestavbě začali využívat svůj nový dům k cestování a objevování krás krajiny. V Dorsetu zažili úžasný panoramatický výhled na moře a vstávali ve 4 hodiny ráno, aby jen tak seděli a sledovali východ slunce s šálkem čaje v ruce. Zažili pár lesních dobrodružství, pár pobytů u řeky a pozorování tmavé oblohy s úžasným výhledem na hvězdy.

Sanitka a její kuchyňský kout
Zdroj fotografie: S vědomím Mark Bonito

Občas se jim zasteskne za modrými světly, které by se jim hodili, když je na cestách hustý provoz. Dodávka také prospěla také jejich vztahu. Oba mají rodiny z předchozích vztahů a sdílené rodičovství, takže je pro ně skvělé někdy být o samotě jen spolu v dodávce, ale v případě potřeby se mohou rychle vrátit k dětem.

Svoboda a dobré jídlo

Mladý pár velmi oceňuje skutečnost, že jejich sanitka má v sobě spoustu recyklovaných a upcyklovaných věcí. Každá z nich v sobě nese vzpomínku na to, odkud ji získali. Navíc oba mají opravdovou vášeň pro vaření a mají i vlastní blog, kde sdílí recepty, které lze snadno uvařit v dodávkách na cestách. Oba milují život v dodávce, protože nejsou svázání a můžou navštívit ta nejkrásnější místa, aniž by opustili svůj domov.

Kam byste zamířili, kdybyste vlastnili takový dům na kolech?

Zdroj: Mirror