Zlozvyky, díky nimž máte doma neustále nepořádek. Bez ohledu na to, jak tvrdě se domov snažíte udržet v čistotě. Zlomte definitivně tento cyklus

Uklizený domov je nejen příjemným místem, ale také prostorem, ve kterém rádi trávíme čas a relaxujeme. Pokud zde vládne nepořádek, jsme neustále ve stresu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existují totiž malé drobnosti, jichž se během úklidu nevědomky dopouštíme. Ty přispívají k tomu, že náš domov není uklizený. Kvůli tomu býváme ve stresu. Ocitáme se tak v nekonečném kruhu, jenž na první pohled nemá východisko. Pokud se ale odnaučíme určité zlozvyky, kterých se pravidelně dopouštíme, docílíme tak toho, že náš domov bude uklizený. Bude nám v něm nejen lépe, ale rovněž budeme mít pocit dobře odvedené práce. 

Hromadění nepotřebných věcí není prospěšné

Častým problémem, kterým trpí mnoho z nás, je hromadění nepotřebných věcí. Čím více máme prostoru, tím větší máme tendenci se tohoto zlozvyku držet. Následně je nám líto cokoliv vyhodit, protože by to jednou mohlo být potřebné. Ze zvyku, který je zpočátku nenápadný, se může vyvinout velmi nepříjemná nemoc. Častým problémem jsou také různé suvenýry z cest nebo ozdobné postavičky na poličky. Nejenže nás stojí spousty peněz, ale i ony po čase vedou k hromadění. 

iZdroj fotografie: Pexels

Dobrým krokem rovněž je nemnožit věci, které již máme. Pokud si koupíme novou konvici, je zapotřebí tu starou vyhodit. A to i v případě, že je stále funkční. To stejné platí i o našem oblečení. Také nemá smysl schovávat oblečení, který nám již nesedí, s tím, že se do něj jednou zase vejdeme. Velké množství práce si taktéž ušetříme, pokud budeme odstraňovat skvrny v umyvadle hned, jak vzniknou. Platí to o zašpinění jak zubní pastou a mýdlem, tak zbytky potravin v kuchyňském dřezu. 

Co můžete udělat hned, neodkládejte na později

To stejné se týká i nádobí. Pokud špinavé nádobí umyjeme hned, zabere nám to méně času a vyhneme se tak jeho hromadění. Vyprané prádlo je zapotřebí pověsit hned, jakmile pračka ukončí cyklus. To je aktivita, kterou se rovněž nevyplatí odkládat. A to i v případě, že používáte sušičku. Oblečení je potřeba mít ve skříni roztříděné, díky čemuž se vyhnete nepřehledným hromadám prádla. Je mnohem lepší ho umístit vodorovně do speciálních přihrádek.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ať se totiž snažíme jakkoliv, oblečení poskládané do komínků během pár dnů bude působit opět nepřehledně. Jeho přerovnáváním navíc budeme muset ztrácet další čas. To nám na náladě nepřidá. Přihrádky na oblečení nám tak do velké míry usnadní život. Je rovněž vhodné mít uklizený pracovní stůl a nechávat si po ruce jen věci, které opravdu nezbytně potřebujeme. Zbytek patří do šuplíků. Uklizený byt bychom měli mít vždy předtím, než jdeme spát. 

iZdroj fotografie: Pexels

To samé platí i v případě, že se chystáme na dovolenou. Nemůžeme totiž mít dobrou náladu, pokud si ihned po probuzení uvědomíme, že na nás čeká špinavé nádobí a neuklizené prádlo. Je tedy dobré každý večer před spaním obětovat úklidu ideálně alespoň 15 minut. Probuzení druhý den bude o moc příjemnější. Postačí, když každý večer před spaním uklidíme pracovní stůl, umyjeme nádobí, posbíráme odpadky a připravíme si do koupelny oblečení na druhý den. 

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články