Nejšpinavější místa v domě, která celý život nevědomky přehlížíte. Prach a mastnota se tam ukládá více než jinde
Na některých místech se prostě špína a prach objevuje častěji než na jiných. A na některých nejde na první pohled ani vidět.
Obsah článku
Je jednoduché spatřit špinavá místa v domácnosti, když se jedná třeba o rozlité jídlo na kuchyňské lince, mýdlovou špínu ve sprše nebo hromadu špinavého prádla. Ale horší je to se špínou, která na první pohled nevypadá nějak zvlášť špinavě, ale ve skutečnosti mohou dokonce ohrozit zdraví členů vaší rodiny. Pojďte se podívat na váš domov místnost po místnosti a odhalte skryté nečistosti a bakterie.
Nejprve se podívejte na kuchyni
Kuchyně je místnost, která je ze všech místností v domě asi nejnavštěvovanější. Bohužel se dá říct, že je také nejšpinavější. Vyskytují se v ní všechny prvky, které podporují růst bakterií, jako je třeba teplo, vlhkost a potraviny. Když k tomu přidáte i vnější prvky, jako je syrové maso, nemyté ovoce a zeleniny nebo třeba peněženek, tak je asi jasné, že bakterií je tam víc než dost.
Především se ve vaší kuchyni podívejte na dřezy, desky, linku, lednici a všechny ostatní velké i drobné kuchyňské spotřebiče.
Pokračujte do koupelny
Některé bakterie se v koupelně opakovaně vyskytují. Abyste všechny bakterie mohli mít pod kontrolou, věnujte pozornost spínačům osvětlení, klikám od dveří a držákům ručníků. Vždy mějte po ruce jednorázové čistící vlhčené ubrousky, abyste každý den mohli tato místa otřít. Osušky a podložky byste měli prát aspoň jednou týdně a nechte je zcela uschnout. Měňte je několikrát týdně.
Koupelnové umývadla a kohoutky by se měli umývat každý den a nebo aspoň utírat vlhčenými ubrousky. Držáky na zubní kartáčky by se také měly denně čistit. Při čištění vany, sprchových koutů a toalety byste měli věnovat čas čištění všech povrchů, dejte si na tom opravdu záležet.
V obýváku je toho také dost
Ať už se jedná o obývací pokoj, nějakou hernu nebo prostě jakýkoliv pokoj, kde se rodina shromažďuje, jsou tam skryté bakterie a špína. Zkuste se zamyslet nad tím, kolikrát se někdo dotkl ovladače od televize, klávesnice nebo mobilních telefonů ve vaší domácnosti. A určitě ne všichni měli vždy úplně čisté ruce. Všechny tyto věci byste měli denně dezinfikovat a otírat ubrousky.
Bakterie se také v hojném množství nachází v nábytku. Tkanina je dennodenně vystavována kýchání, neumytým rukám, srsti a chlupům a také nečistotám z noh. Aspoň jednou týdně byste měli tento nábytek přejet vysavačem a to všude, i mezi polštáři a v rýhách.
A poslední, neméně důležitá, je ložnice
Dokonce i v ložnici, kam si chodíte pouze odpočinout, může obsahovat bakterie a tisíce roztočů nebo hmyzu. A většina tohoto číhá ve vaší posteli. Postele se totiž používají nejen ke spánku, ale k sexu, jídlu, práci a vlastně všemu mezi tím. Pokud se prostěradla a přikrývky často neperou, mohou v sobě skrývat různé nečistoty, které mohou způsobit svědění těla, vyrážku, akné nebo různé alergie. Jak často provádíte velký úklid ve vašem domě?
Zdroj: Thespruce
udalosti247.cz
9 h
udalosti247.cz
9 h
udalosti247.cz
10 h
udalosti247.cz
10 h