Velkolepý trik hotelových uklízeček, který neoblíbenou činnost zkrátí na pětinu času. Jak na dlaždice a špinavý dřez?

Bez ohledu na rozsah chce mít každý uklizeno levně a pokud možno co nejrychleji. Nechte se inspirovat zkušenostmi od profesionálních uklízeček.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Uklízení domácnosti je činnost, ke které se jednou za čas musí nevyhnutelně uchýlit každý. Málokdo ho přitom má v oblibě. Existuje přirozeně mnoho běžně prodejných čističů, každý určený na něco jiného. Kromě finančních nákladů ale hrozí také dlouhodobé poškození organismu vlivem ne zrovna šetrných látek. Existují ale i jiné způsoby, jak dosáhnout prakticky totožného efektu. A to jen se surovinami, které nejspíš najdete doma.

Vyčištění dlaždic

Pořádně vyčistit obkladačky v koupelně nebo jinde je velmi snadné. Stačí v 1 litru vody rozpustit 2 – 3 lžíce čpavku. Do roztoku následně ponořte houbu a otřete s ní kontaminovaný povrch. Nechte směs několik minut působit a pak povrch opláchněte vlažnou vodou. Dlaždice se vám budou jen lesknout.

Pohodlné omytí kuchyňské linky

Velmi frekventovaný povrch, kde prakticky každou chvíli něco ukápne nebo upadne a snadno to na ploše zůstane. Jde však velmi snadno vyčistit i bez účasti jakékoli chemie, stačí vám k tomu prášek do pečiva. Posypte jím pracovní desku a pak otřete vlhkou houbičkou.

Špinavý dřez

Čistota dřezu je klíčovým faktorem kuchyně a vůbec hygieny v domácnosti. Jaké jiné místo by totiž mělo být čisté, než to, kde dochází k mytí věcí pro celou rodinu. Vezměte trochu octa a nasypte do něj několik špetek soli. Do roztoku namočte hadr a otřete s ním jakékoli špinavé plochy. Tento postup zabírá dokonce i na rezavé skvrny a další neduhy, který jinak nechtějí pustit. Nechte směs chvíli působit a pak povrch opláchněte teplou vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Růžice ve sprše a vaně

Jeden z nejotravnějších prvků úklidu, protože mnozí přemýšlí nad snadnou a přitom účinnou metodou očisty. Zahřejte litr octa, až dosáhne vadu. Nelekněte se, když začne tekutina bublat, je to zcela normální projev. Přidejte do něj 2 lžíce jedlé sody a pak s ním umyjte celou vanu včetně příslušenství. Směs se dá bez problémů použít i na očistu toalety či další problematické povrchy. Odolné skvrny nechte chvíli odstát a pak zase opláchněte teplou vodou.

Jaké další domácí metody používáte?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články