54letá žena si postavila vlastní dům na přívěsu | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Děti odešly a 54letá žena nechtěla být ve velkém domě sama. Za méně než 400 000 Kč si proto postavila dřevěný domek sama pro sebe

Děti odešly a 54letá žena nechtěla být ve velkém domě sama. Za méně než 400 000 Kč si proto postavila dřevěný domek sama pro sebe

54letá žena, jejíž děti už dávno vylétly z hnízda, se rozhodla postavit si dům na přívěsu a začít žít svobodný život. Nyní spolu se svým psem cestuje po světě.

dreveny domek zena sama
Zdroj fotografie: S vědomím My Tiny Wagon

Tato podnikatelka a realitní makléřka jménem Stefanie Fisher, která je již osvobozená od svých rodinných povinností, se rozhodla opustit stresující život ve městě a postavit si malý dům na přívěsu, aby mohla vyrazit na cesty do světa se svým čtyřnohým přítelem Ralphiem. Svůj sen si dokázala splnit za neuvěřitelných 400 000 korun, a to pomocí vlastních sil – jediné, s čím potřebovala pomoci, byla střešní krytina a některé mechanické práce, na které si sama netroufla. 

Život bez stresu

Mnoho lidí cítí v dnešní době potřebu nastolit změny ve svém každodenním životě a začít žít pohodlný život bez stresu. Ať už jde o nespočet času stráveného na telefonu, pracovní povinnosti, neustálé papírování nebo domácí práce, všechny tyto faktory přispívají k zrychlenému způsobu života a neustálému zaměstnávání mozku. Je proto důležité si občas dopřát klid a zajít se podívat do přírody, kde se můžete s čistou hlavou pokochat krásami planety a načerpat dostatek energie. 

Bohužel však v mnoha případech lidé nemají čas, a proto si na kvalitní odpočinek musí vzít dovolenou, která v dnešní době stojí nemalé peníze. Se skvělým řešením však přišla tato Američanka, která se odhodlala žít „svobodně“. Jelikož už její děti opustily domov, rozhodla se prodat svůj byt a postavit si nový dům na přívěsu, se kterým nyní cestuje spolu se svým čtyřnohým společníkem. Fascinující pak je, že ji tento projekt vyšel na méně než 400 000 korun, což je naprosto neuvěřitelné.  

Projekt Misty

Stefanie Fisher je již dlouhá léta kutilkou – v minulosti se podílela na realizaci mnoha projektů, a proto jí nedělalo problém postavit si vlastní dům na přívěsu a vydat se žít pohodlný život bez stresu. Jakmile dostala tento nápad, netrvalo to dlouho a pustila se do práce. Její projekt se zrodil z ojetého auta nalezeného na Craigslistu, ze kterého si postupně vybudovala oázu klidu. Vše si navrhla tak, aby se ona i její čtyřnohý přítel cítili pohodlně a bezpečně, a celý pojízdný domov vybudovala pomocí vlastních sil a s rozpočtem méně než 400 000 korun. Domek následně nazvala Misty. 

uvnitr domu
Zdroj fotografie: S vědomím My Tiny Wagon

Stefanie také sdílela každý svůj krok během realizace Misty na svém kanálu na YouTube a během několika rozhovorů sdělila, že se velmi ráda ukazuje, protože má pocit, že něco dokázala. „Mám touhu podělit se o svůj úspěch – postavit si vlastní mobilní dům za méně než 400 tisíc není nic složitého. Vím, že po tom spousta lidí touží, a já chci, aby všichni věděli, že všechno je možné, když se chce. Je ovšem třeba vzít na vědomí, že život v tak malém prostoru nemá jen výhody, ale já jsem si už zvykla,“ pochlubila se 54letá žena. 

Malá prohlídka Misty

Mobilní dům je postaven ze dřeva a je nepopíratelně kouzelný. Američanka také dbala na vybavení interiéru, které připomíná luxusní pokoj. Modré polštáře a koberce skvěle ladí s vybavením – vše je prostě navrženo tak, aby se cítila jako doma. Uvnitř proto nechybí také spousta úložných prostor, pohodlná postel v mezipatře, kuchyňský kout s plynovým sporákem, měděné umyvadlo, lampy, a dokonce prostor pro psa. Níže se můžete podívat na video, ve kterém vás Stefanie provede celým domem: