Lucie přišla na geniální způsob jak zabránit zamlžování brýlí: Častý problém má banální řešení, stačí navštívit koupelnu

Mnoho lidí, kteří nosí brýle, se potýká s řadou nepříjemných problémů, jako například jejich zamlžování. Zde najdete užitečné triky, které vám usnadní život.

i Zdroj fotografie: Heavy Fog / Caroline / Creative Commons / CC BY
                   

Mnoho lidí v současné době nosí brýle, které jim usnadňují život. A ačkoliv se mnoho z nich za to může stydět, jedná se o přirozený způsob, jak vyřešit zrakové postižení a žít normálně jako ti, kteří tuto pomůcku nepotřebují. Ve skutečnosti mnoho studií říká, že díky tomuto „módnímu“ doplňku budete vypadat mnohem dospěleji a inteligentněji. Pokud však brýle nosíte i vy, tak pravděpodobně víte, že mohou někdy způsobovat nepříjemné problémy, jako například jejich zamlžování. Sepsali jsme proto pro vás tipy, které vám usnadní život. Jeden z nich nám poradila naše čtenářka Lucie, za což jí velmi děkujeme.

1) Náročné hledání brýlí ve tmě 

Asi nejčastější problém lidí, kteří nosí brýle, je jejich hledání ve tmě. Určitě to znáte – dáte si je vedle postele, ale stejně je za žádnou cenu nemůžete najít. Proto je dobré koupit si pásku, která svítí ve tmě a nalepit malý proužek na jejich pouzdro. Tuto užitečnou pomůcku zakoupíte téměř v každém obchodě pro kutily nebo na internetu, a to pouze za pár korun. A jakmile ji začnete používat, hledání brýlí během noci vám již nikdy nebude dělat problém. 

2) Zamlžování brýlí při přechodu z chladné do teplé místnosti

Pravděpodobně tou nejnepříjemnější věcí, se kterou se nositelé brýlí často setkávají, je zamlžování sklíček při přechodu z chladné do teplé místnosti. Naštěstí tomu problému však můžete zabránit během několika minut, a to pomocí obyčejného mýdla. Stačí, když si jím brýle potřete a poté tekutinu důkladně setřete měkkým hadříkem. Díky tomuto triku se již nikdy nebudete muset potýkat s otravným zamlžováním, a to za jakýchkoliv okolností. 

3) Vlastní domácí prostředek pro čištění brýlí

Speciální čisticí prostředky na brýle mohou stát opravdu hodně peněz. Naštěstí si však můžete vyrobit svůj vlastní. Budete potřebovat pouze malou lahvičku s rozprašovačem, líh, vodu a mycí prostředek: do lahvičky nalijte líh a vodu v poměru 2:1 a přidejte 3 kapky prostředku na mytí nádobí. Nakonec směs pořádně protřepejte, abyste získali jednolitou tekutinu, a váš vlastní čistič sklíček je zcela připraven. Vaše brýle se budou opět lesknout a nenajdete na nich žádnou skvrnu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Sklouzávání brýlí z nosu 

Sklouzávají vám brýle z nosu, kdykoliv se sehnete směrem dolů? Jedná se o další nepříjemný problém, který trápí mnoho lidí. Naštěstí však opět existuje velmi jednoduché řešení, které vám naprosto usnadní život. Stačí vzít trochu stínovací fixy a rozetřít ji na místo na nose, kam si brýle běžně pokládáte. Díky tomu budou držet na jednom místě a zůstanou nehybné, a to i kdybyste se předkláněli až na samotnou zem. 

5) Škrábance na sklíčkách 

Škrábance na brýlích jsou další nepříjemný problém, se kterým se postupem času setká naprosto každý, kdo je nosí. Pokud se těchto nevzhledných známek chcete zbavit, stačí nanést na problémová místa zubní pastu a tu poté krouživými pohyby rozetřít měkkým hadříkem. Nakonec si vezměte domácí prostředek na čištění sklíček, vše s ním umyjte a nakonec veškerou tekutinu setřete. Brýle budou opět jako nové! 

Jak se tyto triky osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články