Za vysoké účty za elektřinu si Češi mohou sami. Stačí podcenit jeden ze 3 detailů a zaplatíte dvojnásobek peněz

Většina Čechů si sice stěžuje na vysoké účty za elektřinu, ale za problémy si často mohou sami. Stačí se zaměřit na pár nedostatků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ceny energií za poslední roky rekordně vzrostly. Ačkoli se situace v současné době ustálila, stále jsou tu domácnosti, které musí platit vysoké účty za elektřinu a neví, jak své měsíční účty snížit. Některé z nich si však neuvědomují, že za problémy si často mohou naprosto samy, a to dle serveru TN především svým zbytečným plýtváním.  

České domácnosti plýtvají více, než by měly 

Ačkoli si většina Čechů stěžuje na vysoké částky za energie, především co se týče elektřiny, často si je způsobují sami. Dodavatelé mají vždy stanovenou cenu a je pouze na vás, jak naložíte se svou domácností. Podle odborníků žije mnoho lidí neefektivně a například špatně větrá nebo zbytečně vytápí velké místnosti, kde se členové rodiny pohybují jen zřídka. Pokud to děláte i vy, ztrácíte každý měsíc stovky korun a často i naakumulované teplo. 

Mezi další problémy, do kterých se lidé často dostávají sami, patří i podepsání smlouvy, kterou si předtím nepřečetli. Někteří prodejci s tímhle mohou počítat a nachystají vám tam taková pravidla, že až po nich budete něco chtít, obrátí se k vám zády a ještě za to budou chtít zaplatit. Jakmile tedy budete příště uzavírat smlouvu, buďte velmi pozorní. Na webu adbz jsme také již dříve psali, jak ve své domácnosti co nejsnadněji uspořit

Peníze na radiátoru iZdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
Plno lidí si způsobuje vysoké účty za energie samo.

Zároveň se nyní může každý občan přihlásit do státního dotačního programu Nová zelená úsporám, který nabízí tučné finanční příspěvky pro mnoho skupin lidí. Pokud se tedy chystáte na renovace svého domu nebo si chcete zakoupit zařízení pro úsporu energie, určitě si vyhledejte příslušný balíček přímo pro vás a požádejte úředníky o peníze. 

Jak spoříte ve své domácnosti vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články