Žlutým skvrnám na trávníku po psí moči se dá zabránit. Stačí místa důkladně zalít vodou
Psi jsou velmi věrnými domácími mazlíčky, jejich konání ale může mít výrazně špatný vliv na stav trávníku na zahradě. Stačí jednoduchý trik a trávník se zase zazelená.
Pes je nejlepší přítel člověka. Ač jsou tito čtyřnozí domácí mazlíčci zdrojem radosti, pohybu a společnosti, některé jejich zvyky mohou vést k estetickému neštěstí. Řeč je o močení psů na zahradě a zanechávání nevzhledných vypálených ploch. Je samozřejmě nemožné zakázat psovi vykonávat jednu z nejzákladnějších potřeb, nicméně existuje jednoduché řešení, díky kterému si můžete zajistit klidný spánek a méně vrásek.
Nadměrné množství dusíku v moči ničí trávník
Krásně upravený trávník svěží zelené barvy je snem každého zahradníka. Často se tento sen ale stává nereálným v případě, že si v dobré víře pořídíte domácího mazlíčka. Jejich časté vykonávání potřeby způsobuje vypálení trávníku, což poznáte podle žlutých skvrn. Takový trávník rozhodně nepůsobí zdravým dojmem. Psí moč obsahuje velké množství dusíku. Ač je dusík důležitou složkou asi každého hnojiva a je pro rostliny i trávník nepostradatelný, je to právě jeho nadbytek, který působí destruktivně.
Situace je o to horší, pokud pes vykonává potřebu stále na jednom místě. Zkuste vypozorovat, kde si váš miláček nejčastěji uleví a zalijte místo větším množstvím vody. Naředěním dusíku snížíte jeho koncentraci a trávník pak bude stále krásný. Nejhorší je pro trávník močení v ranních hodinách, slunce jej poté spálí rychleji. Nabízí se tedy možnost brát psa ráno na vycházku. Psi jsou velmi učenliví. Můžete jej zkusit naučit vykonávat potřebu v části zahrady, která nebude tak na očích.
I psí kožich může být voňavý
Ačkoli jsou psi věrnými společníky, někdy toto krásné pouto může být narušeno zápachem psího kožichu. Psi vyžadují pravidelnou péči a koupel. Speciální šampony pro psy vychází ale poměrně draho a výrazně levnější alternativu si vyrobíte snadno i doma. Zkuste ocet i jedlou sodu. Tyto produkty pohlcují zápach a psa pak budou výrazně méně trápit i klíšťata a blechy. Péče o kožich spočívá i v pravidelném kartáčování, díky kterému odstraníte všechny odumřelé kožní buňky a vypadané chlupy.
Všímejte si i chování pejska. Časté olizování tlapek je sice běžné, ale může značit i zranění, blechy, nebo silnou infekci. Vždy je nutné zjistit příčinu častého olizování.