Na troubě je tlačítko, díky kterému se bude čistit úplně sama
adbz.cz » Hobby » Sklo ze dvířek trouby se dá pomocí tlačítka uvolnit. Čištění je pak mnohem snazší

Sklo ze dvířek trouby se dá pomocí tlačítka uvolnit. Čištění je pak mnohem snazší

Čištění trouby představuje pro mnoho hospodyněk zdlouhavý úkol, který často nedopadá nejlépe. Existuje však trik, jak si ho můžete usnadnit.

spinave sklo trouba
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se chystáte čistit troubu, rozhodně byste předtím měli zvolit správný způsob, jak na to. Podle serveru BHG totiž nejde jen o odstranění zaschlých mastnot a další špíny z jejího vnitřku, ale například i o mytí dvířek přístroje, která se zpravidla skládají ze dvou vrstev skla. Každé z nich je totiž třeba vyčistit zvlášť, což si mnozí neuvědomují. Naštěstí však existuje velmi snadný trik, díky kterému to půjde snadno a bez větších komplikací. 

Dvířka trouby a jejich pohodlné čištění 

Jakmile se tedy budete chtít vrhnout na čištění trouby, všimněte si na spodní straně dvířek dvou západek, které drží sklo (vrchní strana by měla být pouze nasunutá). Tato držátka stačí jednoduše povolit a následně začít materiál pomalu posouvat tam, kam potřebujete. Díky tomuto triku se dostanete i k vnitřní straně vnějšího skla, což vám maximálně usnadní celý proces čištění, a dvířka trouby se budou ve výsledku krásně lesknout. 

Hobby

Trouba se dá vyčistit za 5 minut –⁠ bez chemie a drhnutí. Na silné znečištění pomáhá sůl

Trouba se dá vyčistit za 5 minut –⁠ bez chemie a drhnutí. Na silné znečištění pomáhá sůl
<!-- wp:paragraph --> <p>Pokud se chystáte čistit troubu, rozhodně byste předtím měli zvolit správný způsob, jak na to. Podle serveru <a href="https://www.bhg.com.au/clean-your-oven-in-5-minutes" target="_blank" rel="noreferrer noopener">BHG</a> totiž nejde jen o odstranění zaschlých mastnot a další špíny z jejího vnitřku, ale například i o mytí <strong>dvířek přístroje, která se zpravidla skládají ze dvou vrstev skla</strong>. Každé z nich je totiž třeba vyčistit zvlášť, což si mnozí neuvědomují. Naštěstí však existuje velmi snadný trik, díky kterému to půjde snadno a bez větších komplikací. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Dvířka trouby a jejich pohodlné čištění </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Jakmile se tedy budete chtít vrhnout na čištění trouby, všimněte si na spodní straně dvířek dvou západek, které drží sklo (vrchní strana by měla být pouze nasunutá). Tato držátka stačí jednoduše povolit a <strong>následně začít materiál pomalu posouvat tam, kam potřebujete</strong>. Díky tomuto triku se dostanete i k vnitřní straně vnějšího skla, což vám maximálně usnadní celý proces čištění, a dvířka trouby se budou ve výsledku krásně lesknout. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":190751} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Pozor, že některé trouby tuto možnost nenabízí. V takovém případě je však často možné demontovat celá jejich dvířka, která je třeba následně rozebrat, aby se špinavé sklo dalo vyčistit. Jak na to, zjistíte <strong>zpravidla uvnitř návodu, který jste obdrželi spolu se spotřebičem</strong> – a pokud ho již nemáte, můžete si ho stáhnout na stránkách výrobce. Na webu adbz jsme také psali o skvělých <a href="https://adbz.cz/hobby/mikrovlnna-trouba-vyuziti-v-domacnosti/" target="_blank" rel="noreferrer noopener">využitích mikrovlnné trouby</a>, která vám usnadní život.  </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:gallery {"linkTo":"none"} --> <figure class="wp-block-gallery has-nested-images columns-default is-cropped"><!-- wp:image {"id":132432,"sizeSlug":"large","linkDestination":"none"} --> <figure class="wp-block-image size-large"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/08/krasne-cista-trouba.jpg" alt="Čistá trouba" class="wp-image-132432"/><figcaption class="wp-element-caption">Při čištění trouby je důležité zaměřit se i na skla na dvířkách.</figcaption></figure> <!-- /wp:image --></figure> <!-- /wp:gallery --> <!-- wp:paragraph --> <p>Co se pak týče samotného čištění spotřebiče i skla na dvířkách, je vhodné zvolit pro to správnou směs. Není totiž nutné kupovat si drahé prostředky plné chemie či jiné komerční výrobky za drahé ceny – skvěle vám poslouží na <strong>mastné skvrny nasypat trochu jedlé sody a na tu nalít trochu octa</strong>. Jakmile směs začne pěnit, chvíli ji nechte působit a poté očistěte vlhkým hadříkem. Nakonec už stačí nechat vše usušit a trouba bude jako nová. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Čistění trouby je jednou z nejméně oblíbených domácích prací. Naštěstí stačí trocha soli a několik minut práce a mastnota i zapečeniny budou… více

Pozor, že některé trouby tuto možnost nenabízí. V takovém případě je však často možné demontovat celá jejich dvířka, která je třeba následně rozebrat, aby se špinavé sklo dalo vyčistit. Jak na to, zjistíte zpravidla uvnitř návodu, který jste obdrželi spolu se spotřebičem – a pokud ho již nemáte, můžete si ho stáhnout na stránkách výrobce. Na webu adbz jsme také psali o skvělých využitích mikrovlnné trouby, která vám usnadní život.  

Co se pak týče samotného čištění spotřebiče i skla na dvířkách, je vhodné zvolit pro to správnou směs. Není totiž nutné kupovat si drahé prostředky plné chemie či jiné komerční výrobky za drahé ceny – skvěle vám poslouží na mastné skvrny nasypat trochu jedlé sody a na tu nalít trochu octa. Jakmile směs začne pěnit, chvíli ji nechte působit a poté očistěte vlhkým hadříkem. Nakonec už stačí nechat vše usušit a trouba bude jako nová.