9 tipů, jak balkón, terasu a zahradu proměnit v zimní království. Vánoční atmosféru vykouzlíte za pár kaček

Zimní a vánoční dekorace nedomyslitelně patří k tomuto období, stejně jako sníh a svařené víno. Zde je několik tipů na zajímavé dekorace pro vaši zahradu a dům.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem On Sutton Place & Digs Digs
                   

Zima a Vánoce jsou ideálním obdobím na zdobení čehokoliv. Lidé si rádi vyzdobí byty i zahrady různými světýlky a dalšími ozdobami, které umocňují vánoční atmosféru. Níže se můžete podívat na jedenáct tipů, které vám pomohou vyzdobit vaši zahradu, terasu, nebo balkón.

1. Vánoční světýlka se hodí k čemukoliv

Základem veškerého zimního a vánočního zdobení jsou bezesporu světýlka. Jedná se o rychlý a snadný doplněk k vylepšení každého prostoru. Nic nezkazíte také rozmístěním čajových svíček na venkovních stolech, které dodají prostoru romantickou atmosféru. Zajímavou variantou jsou také drátěná a svítící zvířátka, která budou obdivovat dospělí i děti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Použijte ručně vyráběné věnce

Další neodmyslitelnou součástí zimní výzdoby jsou věnce. Rustikální věnec vyrobený z větviček jehličnanů, ozdobený šiškami a stuhou můžeme zavěsit na zeď nebo dveře. Věnec není těžké vyrobit a zvládne to každý v pohodlí domova.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3. Teplé barvy se hodí k podzimu i zimnímu období

Teplé tóny pomerančové barvy, rubínově červená nebo smaragdově zelená. To jsou barvy, které dodají vašemu posezení ten správný zimní nádech. Využít můžete například i sušené ovoce, jako je pomeranč nebo grapefruit. Doplnit scénu můžete také terakotovými květináči naplněnými zimními květinami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Přírodními materiály nikdy nemůžete nic zkazit

I u tohoto druhu výzdoby můžete upustit uzdu své fantazii. Za pomocí přírodních materiálů můžete vyzdobit venkovní terasu i zahradní posezení. Nejjednodušší je opět použít větvičky jehličnanu nebo šišky, či použít zimní květiny a květináče ozdobit přírodními materiály. Celému prostoru tak jednoduše dodáte kouzlo zimního lesa.

iZdroj fotografie: Depositphotos

5. Připravte se na chladné zimní večery

Kromě ozdob může tvořit příjemnou atmosféru samozřejmě také krb nebo otevřené ohniště ve vaší pergole. Díky ohni budete mít v pergole teplo a zároveň dosáhnete úžasné zimní atmosféry.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6. Zasaďte malé jehličnany

Skvělým doplňkem terasy mohou být také malé jehličnany. Ty můžete zasadit do květináčů a nechat je venku celou zimu, aby zdobily vaši terasu. Na jaře je pak můžete vysadit do lesa a přispět tak do přírody vlastními stromky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7. Nezapomínejte na okna

Důležitou součástí výzdoby jsou také světýlka na oknech. Ty je možné lepit na okno v nejrůznějších tvarech a podobách. Vaše okna tak může zdobit tradiční vločka, sněhulák či kometa. Vyrobit můžete také papírové ozdoby.

iZdroj fotografie: Depositphotos

8. Pomozte v zimě zvířátkům

Kromě různých dekorací mohou zdobit vaši zahradu různá krmítka pro ptactvo. Ty můžete rozvěsit po celé zahradě a kromě toho, že získáte zajímavou výzdobu můžete pomoci ptákům s potravou v těžkém zimním období. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

9. Vše ostatní co patří k zimě

K zimnímu období samozřejmě patří daleko více ozdob, než jsme výše vyjmenovali. Nezapomínejme na různé kožešiny, které zahřejí a vypadají skvěle. Použít můžete také staré sáně, historické lyže a vše doplnit závěsnými lucernami a dalšími svítidly. 

Která z uvedených dekorací už zdobí vaši zahradu nebo pergolu?

Zdroj: Gardeningetc

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články