Sociální pojištění si musí platit každý vydělávající občan České republiky. Odeslané peníze pak putují státu a mají být ochranou před nečekanou životní situací. Do té se může dostat kdokoli, ať už vyhazovem z práce nebo v důsledku zdravotní újmy. Finanční nouze však budou podle nových pravidel Ministerstva práce a sociálních věcí nejspíše náročnější pro movité jedince. Pokud totiž vlastníte byt či dům, nic ze sociálních dávek nedostanete.
Majitelé nemovitostí nebudou získávat sociální podporu
Finanční podpora ve formě sociálních dávek slouží především k pokrytí základních životních faktorů pro ty, kteří si je nejsou schopni zajistit sami. Je tedy zřejmé, že tito lidé je budou potřebovat více než majitelé jedné či vícero nemovitostí. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto chystá změny, podle kterých již nebudou mít movití občané možnost požádat o podporu a získat od státu peníze – a to přes to, že odvody pravidelně platí.
Orientace v zákonech a směrnicích týkajících se spotřeby vody nemusí zkalit vaši zahradnickou náladu. Něco málo se však přece jen vyplatí zn…
více
Ačkoli by se toto nařízení mohlo zdát oprávněné, mnozí s ním nesouhlasí. Do těžké finanční situace se může dle Úřadu práce dostat úplně kdokoli a často je jedno, co vlastní. Pokud by například daná osoba získala nemovitost díky dědičné smlouvě a ta by byla v nepoužitelném stavu, moc by se toho s ní vymyslet nedalo. Její majitel tak v krizové situaci bude muset stavbu nejspíše co nejrychleji prodat pod cenou. Případně ji použít jako podnět k úvěru.
Pokud vlastníte byt či dům i vy a chcete se před takovou situací ochránit, pokuste se ji dát co nejrychleji do dobrého stavu a začněte ji pronajímat. V takovém případě si zajistíte pasivní příjem financí a nebudete se muset obávat případné krize. Samozřejmě pak můžete nemovitost i prodat, a vytvořit si tak pěkný finanční polštář. Na webu adbz jsme také psali, proč není dobré nechávat před svými dveřmi boty. Může za to přijít pokuta.