Jednoduchý návod na rychlé a účinné čištění sprchového koutu
adbz.cz » Hobby » Tableta do myčky bezvadně vyčistí sprchový kout. Zatvrdlý vodní kámen zmizí jednou provždy bez nepříjemného drhnutí

Tableta do myčky bezvadně vyčistí sprchový kout. Zatvrdlý vodní kámen zmizí jednou provždy bez nepříjemného drhnutí

Čištění sprchového koutu bývá občas pořádná fuška, díky tomuto jednoduchému návodu to ale bude rychlejší a efektivnější než dříve.

tableta do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čištění sprchového koutu patří mezi ty méně příjemné domácí práce. Svůj podíl na tom jistě mají zbytky mýdla a vodního kamene, které mnohdy nejdou umýt. Ať už drhnete, jak chcete, šmouhy tam zkrátka zůstávají a odmítají se podvolit. Podle tohoto jednoduchého návodu vám to ale půjde mnohem lépe a čištění sprchového koutu tak bude bleskovou záležitostí.

Čištění sprchového koutu

Jedním z nejdůležitějších faktorů při čištění sprchového koutu je jednoznačně pravidelnost. Čím déle totiž tuto část koupelny nečistíte, tím větší katastrofa vás tam poté bude čekat. Vodní kámen vytvoří na stěnách i sklech nepříjemné vrstvy, mýdlo začne být lepivé a mazlavé, vlasy v odtoku budou zapáchat a celé čištění tak bude jen a jen horší. Zkuste tedy vždy po sprchování odstranit největší mýdlové usazeniny a alespoň mírně utřít stékající vodu.

Přírodní síla octa

Jedním z největších bojovníků proti usazeninám vodního kamene a zbytkům mýdla je jednoznačně ocet, který má dokonalé čisticí, dezinfekční a antibakteriální účinky. Není sice nejvoňavějším přípravkem, ale rozhodně jedním z nejúčinnějších. Stačí tedy na čisticí houbu nanést vždy trošku octa a celé drhnutí vám půjde mnohem lépe.

ocet
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jedlá soda a citron

Dalším účinným způsobem, kterým lze odstranit vodní kámen a mýdlové usazeniny, je spojení jedlé sody, nebo též sody bikarbony a čerstvé šťávy z citronu. Získáte tak čisticí a dezinfekční směs, která je navíc bělicí a odstraňuje nepříjemný zápach. Podobně jako u octa stačí pouze nanést na houbu a drsnější stranou vyčistit požadovaná místa.

jedla soda a citron
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tableta do myčky

Možná překvapivým, ale velmi účinným způsobem, jak vyčistit usazeniny ve sprchovém koutě, je použití tablety, která je určená pro myčku nádobí. Obsahuje totiž čisticí složky, které si s vodním kamenem a dalšími nečistotami hravě poradí.

tablety do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Stačí tedy touto tabletou přejet po požadovaném místě a po několika minutách uvidíte výsledek. Nakonec ještě celý kout vyleštěte pomocí leštidla a výsledek vás zaručeně potěší.

Zdroj: The Kitchn