Tyto nástroje všichni máme doma, ale nikdo je neupoužívá. Co vy?
adbz.cz » Hobby » Kuchyňské nástroje, které máme doma a téměř nikdo je nepoužívá. Jedná se například o kráječe zeleniny nebo jednoúčelové spotřebiče

Kuchyňské nástroje, které máme doma a téměř nikdo je nepoužívá. Jedná se například o kráječe zeleniny nebo jednoúčelové spotřebiče

Zjistěte, které předměty ve vaší kuchyni zbytečně zabírají místo. Jejich protříděním se zbavíte nepotřebných krámů a ještě budou vaše šuplíky a skříně přehlednější.

krajec zeleniny
Zdroj fotografie: Friedrich Haag/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Aby se vám v kuchyni dobře fungovalo, měli byste v ní udržovat systematický pořádek. Kromě organizérů a přihrádek, jejichž použití doporučuje server Dům&Zahrada, vám k pořádku pomůže také protřídění předmětů, které vůbec nepoužíváte. Ať už jste si je sami v dobré víře koupili, nebo jste je dostali jako dárek, jejich hromadění vůbec ničemu nepomůže. Zjistěte, co vyřadit jako první, a konečně si kuchyň ukliďte k naprosté spokojenosti.

Jednotlivé předměty roztřiďte

Začněte s jednou skříní a dál postupujte systematicky. Nechte si všechny předměty, které používáte pravidelně a jejichž absenci byste rozhodně zaznamenali. Pozornost věnujte především poctivým nezničitelným kouskům nádobí, jako třeba lis na česnek nebo mlýnek na maso, o nichž jsme psali už dříve na adbz. Ty vám mohou sloužit klidně i po celý život.

Zbavte se kráječů zeleniny

Mnoho reklam láká ke koupi speciálních kráječů zeleniny, s nimiž za pár vteřin vytvoříte kostičky, nudličky, tenké proužky i další tvary různých velikostí. Než je však mezi všemi věcmi najdete, je mnohem rychlejší zeleninu nebo ovoce zpracovat pomocí škrabky a ostrého nože. S největší pravděpodobností nikdy nevyužijete ani kryt na banán nebo speciální kráječe na avokádo, na něž upozorňuje PrimaInspirace.

žena uklízející v kuchyni
Zdroj fotografie: Freepik
Jednoúčelové spotřebiče ani speciální kráječe na zeleninu nepotřebujete – jen vám zabírají místo.

Pozor na jednoúčelové spotřebiče

Bez některých spotřebičů si většina lidí neumí už ani představit život. Jedná se zejména o rychlovarnou konvici nebo kávovar. Vyhýbat byste se však měli jednoúčelovým zařízením, která jen tak nepoužijete. Zbytečně příliš prostoru zabírá například popkornovač nebo waflovač. Pokud chcete ušetřit místo ve své kuchyni, těchto přístrojů byste se rozhodně měli zbavit. My máme kombinované zařízení sloužící jako 3 v 1, používáme jej opravdu často.

Plech na pizzu

Další zbytečností, která se vyskytuje v mnoha domácnostech, je kruhový plech na pizzu, jenž lze snadno nahradit obyčejným plechem. Pokud si tuto italskou pochoutku nedopřáváte alespoň dvakrát měsíčně, pak byste jej měli ze své kuchyně vyřadit. Zbavte se i dalších předmětů, které téměř nepoužíváte, jako naše čtenářka Veronika T. z Otrokovic: „Vrhla jsem se na generální úklid kuchyně a nestačila se divit, kolik zbytečností jsem v ní našla. Teď mám vše uklizené a přehledné, snad to tak vydrží.“