Sledujte poslední kuchyňské trendy. Tato místnost již neslouží jen pro přípravu jídla

Každý občas v životě potřebuje změnu a tu můžete provést kdekoliv, například v kuchyni. Dorazily nové trendy a je třeba uznat, že jeden je lepší než druhý. Bude těžké si vybrat.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Vzhledem k tomu, že se kreativita lidí neustále posouvá a čím dál tím víc je oblíbené dát prostor své duši a originalitě se nelze divit tomu, že vyšly nové trendy. Tentokrát jsou z oblasti kuchyně a i vy díky nim budete moci dát elegantně a stylově prostor pro své vyjádření. Hlavní přece je, abyste se ve své kuchyni cítili dobře vy, no ne?

Kuchyně nemusí zářit všemi barvami

A proto je hned prvním trendem bílá kuchyně. Vždy se dbalo na to, aby kuchyně byla nějak zářivá a působila domácky, jenomže názor, že bílá barva patří do nemocnice, je už dávno passé. Věci se mají tak, že bílá kuchyně je výhodná hlavně pro lidi, jejichž místo pro tvoření pokrmů je malé. Zároveň je bílá přehledná barva, uklidňuje a přináší do prostoru světlo. Například bílé skříňky dodají místnosti svěží čistý minimalistický vzhled a můžete na ně vrstvit a obměňovat různé barvy a textury.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nebojte se použít trochu více metalízy

Ano, i toto může být považováno za trend, když to umíte dobře použít. Metalické produkty budou v kuchyni nejen dobře vypadat, ale zároveň budete mít zaručenou jejich kvalitu a budou doopravdy celistvé. Můžete si na dřevo nastříkat jen metalickou barvu a nebo si rovnou takový produkt koupit se vším všudy, to už je jen na vás. přeci jen vám nikdo nepřikazuje, jak byste měli utvořit vaši vlastní kuchyň.

Kuchyně, která je tak trochu v retro stylu

Znáte takovou tu klasickou frázi o tom, že se staré styly neustále vracejí a opakují? Něco na tom pravdy přeci jenom bude, až na to, že starší styly se vracejí s nádechem nového a moderního života. Ať už se tedy chcete vrátit do svých mladých let a nebo jste toto období nikdy nezažili a chtěli byste jej zkusit, nemusíte se ničím omezovat. Stačí jen pustit uzdu své fantazii, trochu se na internetu inspirovat a máte krásnou retro kuchyň, kterou vám bude kdekdo závidět.

Bezúchytkové provedení celé vaší kuchyně

Nejnovější nápady a trendy se týkají také víceúčelového využití různých kusů nábytku. Technologie míří neustále kupředu a určitě znáte otevírání a zavírání různých skříněk čistě tím, že na ně jen potlačíte. To vám dává možnost zbavit se přebytečných, rušivých klik a úchytek. Kuchyně bez takových věcí vypadá více sjednoceně a výhodou také je, že jen skutečný majitel se v ní dobře vyzná.

Zlaté povrchové úpravy nemusí být kýč

Naopak, když víte, jak je použít, tak mohou být dost elegantní a stylově odvážné zároveň. Estetika má vliv ve všech směrech. Stejně, jako je důležité zařízení nábytku, podlahy, stěn či oken, tak i takový zlatý dřez může dodat celé místnosti úplně jiný nádech. Dřezy jsou v dnešní době na žebříčku důležitosti v kuchyni posunuty hodně vysoko a dle toho byste také měli jednat.

Pokud máte dost prostoru, zkuste dvojité ostrůvky

Filmy se mohou stát realitou, jelikož snad každý zná populární ostrůvek uprostřed kuchyně. Co ale takový rozdvojený? To je přirozené posunutí již tak originálního prvku. Přeci jen, jakmile máte až příliš prostornou kuchyni, bylo by divné v ní nic nemít. Tímto vyřešíte přebytek prostoru, design a celé místnosti dodáte originalitu.

Vyzkoušíte některý z těchto trendů v následujícím roce uskutečnit?

Zdroj: Homesandgardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články