Bez kreditky už se do krájení nepouštím. Kuchyňský hack mi doporučila moje kamarádka

Nože patří mezi základní vybavení kuchyně. Bez nich se neobejde příprava spousty pokrmů. Ideální jsou dobře nabroušené, ale pak je s nimi snadné se nepříjemně říznout.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Chloubou profesionálů v kuchyni jsou obvykle nože. Většinou mívají celé sady různě velkých nástrojů, přičemž si každý kuchař oblíbí ten svůj, který je mu příjemný do ruky a dobře se mu s ním pracuje. Ale i mistr kuchař se někdy utne a seřízne si ostrým nožem špičku prstu, nebo do něho nožem zajede a pořeže se. Jak se vyvarovat tomuto nepříjemnému zranění? Chce to nějakou ochranu prstů.

Ochrana prstů při krájení nožem

Stává se vám, že v kuchyni něco krájíte a pořežete se? Nejste v tom sami. Jelikož tato zranění bývají při práci s nožem častá, tak kreativní koumáci zapřemýšleli a vymysleli chránič prstů. Můžete si ho vyrobit sami doma z dostupných věcí, které určitě najdete zastrčené někde v šuplíku jako nepotřebné. S některými si možná hrají i vaše děti.

Co budete potřebovat na výrobu

V obchodě s cukrovinkami můžete koupit sladkost v podobě plastového dudlíku. Jeden takový bude zapotřebí. Pak byste měli mít po ruce ještě nějakou kartičku z plastu – ideální je vysloužilá bankovní karta. Dále se neobejdete bez tavné pistole a hodit se vám bude i jemnější smirkový papír. Nyní se můžete pustit do díla. Výroba chrániče vám nezabere příliš času.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak si vyrobit chránič na prsty

Začněte s cukrovinou ve tvaru dudlíku, který je možné nasadit na prst. Sladkost odděláte, pro vás je důležitý onen dudlík. Kleštěmi ucvaknete plastový nástavec, na němž cukroví drželo, a řez začistíte smirkovým papírem. Nyní si vezmete plastovou kartu. Dobře poslouží zmíněná karta do bankomatu, jež je pevná a má kompaktní rozměry, akorát tak velké k ochraně prstů. Pomocí tavné pistole kartu připevníte k dudlíku a je hotovo. Chránič prstů můžete začít doma v kuchyni používat. Stačí si ho nasadit na jeden prst.

Jak často se doma při krájení nožem pořežete?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články