Nevídaná užití WD-40: Zabrání mlžení zrcadel, zbaví otravného ptactva a mnohem víc

Zázračný přípravek, který nejspíše máte doma a užíváte jej obvykle úplně jinak, si lehce poradí i se skvrnami, špínou, žvýkačkou nebo třeba odolným vodním kamenem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento sprej se nachází téměř v každé domácnosti. Dá se sehnat doslova za hubičku a prospěch, jenž vám zajistí, je skutečně ohromný. Jeho všestranné použití, a to nejenom v dílně, vás zaručeně překvapí. Řeč je o přípravku WD-40, který je považován za univerzální mazivo, ale lze jej použít i při údržbě a úklidu v celé domácnosti.

Pomocník při úklidu domácnosti

I když jsou skleněné sprchové dveře hezké, potřebují též pravidelnou údržbu, aby nedocházelo k usazování vodního kamene. Nastříkejte je přípravkem a přebytky vyleštěte. Voda se na nich již nebude usazovat. Sprej rovněž funguje na zrcadla, která se působením páry ze sprchy zamlžují. Pokud je ošetříte tímto přípravkem, s problémem se můžete navždy rozloučit.

Žena na utření oroseného zrcadla nepoužila žádný přípravek iZdroj fotografie: Depositphotos

Přípravek lze použít i na stopy po pastelkách nebo fixech na zdech, které na nich zanechaly děti. Na tato místa naneste tekutinu a po několika vteřinách setřete. Ale nezapomeňte, že tato metoda funguje pouze na stěny s kluzkou strukturou. Sprej můžete využít i na vyčištění povrchů v koupelně, například při úklidu toalety.

Poradí si i s odolnými skvrnami

Toto šikovné rozpouštědlo také pomůže rozpustit veškeré nečistoty uvnitř vaší toalety. Nechte jej chvíli působit a následně jednoduše použijte toaletní štětku k úplnému umytí zbývající špíny. Přípravek odstraní i skvrny z koberce, stačí jej nastříkat na znečištěné místo a poté otřít textilním hadříkem. Pokud je skvrna odolnější, zopakujte tento postup několikrát.

Další tipy pro úklid domácnosti

Máte problém s ptáky, kteří pravidelně vysedávají na parapetech vašeho domu a znečišťují je? Zkuste na tato místa nastříkat sprej WD-40. Nebojte se, pro zvířata není toxický, jen nesnáší jeho zápach, takže se od parapetů budou držet dál. Problémem mohou být i tupé nůžky. Zkuste je místo ostření nastříkat tímto přípravkem a budete ohromeni.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žvýkačka ve vlasech je hororem snad každého z nás. Nejednou se stala důvodem a inspirací pro vznik legračních účesů. A co teprve, když je na koberci nebo čalounění? Na postižené místo stačí aplikovat WD-40 a přetřít hadříkem. Přípravek textiliím (ale ani vlasům) určitě neublíží, protože jeho hlavní složkou je rybí tuk, který kromě nepříjemného zápachu neobsahuje žádné toxické látky.

Jaké triky máte pro úklid domácnosti a dílny vy?

Zdroj: Webniusy

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články