Pro pocit pořádku vyřaďte nepoužívané věci | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Věci, které má každý z nás doma a měl by je bez čekání vyhodit. Svou energií vám ničí život

Věci, které má každý z nás doma a měl by je bez čekání vyhodit. Svou energií vám ničí život

Navoďte doma pocit harmonie a řádu díky poslání nepoužívaných věcí dál. Budete se cítit lépe nejen v domácnosti, ale i po duševní stránce.

svetr
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pouhé hromadění věcí bez jejich občasného vytřídění určitě není dobré a najednou člověk může zjistit, že se mu doma hůře dýchá a cítí nedostatek prostoru. Skladování něčeho, co se nám možná jednou někdy bude hodit, postrádá smysl. Ruku na srdce, kdo ví, o čem je řeč. Pokud chcete pocítit úlevu a mít radost z uspořádání a pořádku v domácnosti, neobejdete se bez třídění. 

Staré oblečení, které už nenosíte

Mezi věcmi, které byste určitě měli vytřídit a poslat o dům dál, je zaručeně nenošené oblečení. Kousky v šatníku, které tam leží jen proto, že věříme v jejich znovuzrození našim zhubnutím nebo dalším těhotenstvím, by tam ale být neměly. Móda se sice po čase opět vrací, ale není nutné skladovat tolik zbytečných kousků. Navíc držením starých věcí v domě zadržujete i proudění energie podle Feng-šuej.

obleceni na stojanu
Zdroj fotografie: Pexels

Každý kus vezměte zvlášť do ruky a zamyslete se, kdy jste jej naposledy vzali na sebe. Prociťte si, jakou k němu máte citovou vazbu. Pokud jste na daný kus nesáhli už více než rok, poděkujte mu a dejte jej bokem na hromádku. Tu pak na konci třídění dejte do pytle a třeba prodejte, darujte známým či charitě nebo jej odvezte do speciálního kontejneru na oblečení. Věci, které si necháváte, uložte úhledně do poliček nebo průhledných boxů. 

Časopisy a knihy, které už nebudete číst

Ruku na srdce, kolikrát jste to staré číslo časopisu znovu otevřeli, když se na něj práší v rohu knihovny. Je vám ho ale líto vyhodit, protože je tam přece tolik vzácných informací a jednou by se taky mohly hodit. K té knize, která na vás z knihovny kouká už také pár let, ale nikdy jste ji nedočetli, nebo dokonce ani neotevřeli, protože to byl nevýhodný dárek, se už také asi nevrátíte. Pojďte si tedy doma podpořit proudění energie čchi. 

hodne knih
Zdroj fotografie: Pexels

Pokud se vám podaří staré knihy a časopisy alespoň trochu eliminovat, rovněž pocítíte úlevu, že máte menší plochu k lapání prachu. Postupujte tak, že všechny časopisy a knihy ze všech míst v domě, i například z toalety a nočního stolku, donesete na jedno místo na zemi. Stejně jako u oblečení každou knihu nebo časopis vezměte do ruky a nalaďte se na to, jaký vztah k dané věci máte. Knihy, které vyřadíte, můžete prodat nebo někomu darovat.

Zdroj: Apartment Therapy