Doteď jste náplast lepili špatně. Díky správnému způsobu se nestane, že by ještě někdy sklouzla –⁠ a to ani na špičce prstu

Celý život jste pravděpodobně náplast lepili špatně. Díky triku od zdravotníků vám bude perfektně sedět na prstu a neuvolní se.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lepení náplasti většině lidí připadá jako zcela triviální činnost, na které zkrátka a dobře není možné nic zkazit. Přesto však tyto kousky lepivého textilu rády sklouzávají, odlepují se a jen málokdy dělají to, co obvykle mají. Stačí však jejich aplikaci vylepšit jednoduchým trikem a už nikdy se s těmito problémy nebudete muset potýkat.

Rychlé nalepení náplasti neprovádějte

Dost možná to také znáte. Obvykle potřebujete tuto zdravotnickou pomůcku aplikovat rychle a bez jakýchkoliv okolků. Ovšem to, co vypadá jako dobře odvedená práce, vás uspokojí jen na několik minut. Poté se začne náplast odlepovat, sjíždět a podobně. Pokud však při lepení tak trochu „přibrzdíte“ a místo rychlosti upřednostníte kvalitu nalepení, nebudete mít s ničím podobným již nikdy problém.

Náplast na špičce prstu

V zásadě existují dva způsoby, jakými je možné náplast aplikovat. Pokud se potýkáte se zraněním na špičce prstu, pak bude celý proces o něco obtížnější. Jde totiž o nejhůře ošetřitelnou část ruky a to jednoduše proto, že tu není k nalepení náplasti dostatek místa. Proto si bude muset pomoci malým trikem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ale nebojte se, nepůjde o nic složitého. Stačit vám budou nůžky, s jejichž pomoci nastřihnete lepicí část po celé délce na obou stranách náplasti. Tyto konce potom stačí při lepení prstu jednoduše přeložit přes sebe a vytvořit tak kříž. Náplast tak udržíte na místě rozhodně mnohem lépe než při použití standardní metody.

Ošetření rány na těle prstu

Pokud se říznete například na polovině prostředníčku, nepůjde až o tak velkou katastrofu. Ano, zranění to bude bolestivé, ovšem ošetřit ho budete moci mnohem snáze. I tady je důležité náplast po stranách nastřihnout. Jednotlivé proužky pak však nalepte přes sebe. Dejte si pozor, abyste se lepidla dotýkali co nejméně a náplast aplikovali pokud možno na suchou pokožku. Udělá vám tak mnohem lepší a delší službu.

Odstranění zbytků lepidla z kůže

Někdy však celá lapálie odlepením náplasti a vyhojením místa nekončí. Zvláště na místech, kde se silně potíte, totiž může po náplasti zůstat na kůži i nepříjemné lepidlo. A čím ho odstranit? Sázkou na jistotu je jednoznačně líh. Pokud však nepomůže, je možné vsadit ještě na olej nebo jiný mastný komponent, díky němuž se lepidlo snáze pustí.

Velmi často tento problém způsobují především výrobky s označením sensitive. Ty vám sice podráždění kůže nezpůsobí, ovšem na oplátku vám mohou na kůži zanechat právě takto nepříjemnou stopu. A pokud vám nepomůže líh, vyzkoušejte obyčejný benzin anebo speciální čtverečky určené právě pro odstranění lepidla z náplasti. Pořídíte je opravdu levně v lékárně za pouhých pár desetikorun.

Jaké triky máte pro použití běžné náplasti vy?

Podívejte se na rozdíl mezi správným a špatným lepením náplasti

Zdroj: TipsAndTricks

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články