Radiátory se dají vyčistit během 3 minut. Stačí voda, čisticí prostředek a pekáč

Zanesené radiátory v domácnosti mohou představovat zdravotní riziko. Vyčistit je můžete snadno, a to již během 3 krátkých minut.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

Radiátory jsou nedílnou součástí domácnosti, která ve vašich místnostech udržuje během chladné zimy příjemné teploty. Mnoho lidí však zapomíná na jejich pravidelnou očistu, kterou je nutné provádět nejen z estetických a hygienických důvodů – nános prachu totiž může snižovat funkci zařízení, což vás poté může stát větší výdaje za vytápění. Pomoci vám však dle serveru iReceptář dokáží jednoduché domácí prostředky a chvilka vašeho času. 

Radiátor lze vyčistit již během 3 minut 

V nejlepším případě byste měli radiátory čistit dvakrát do roka, a to před topnou sezónou a krátce po ní. Tento nepříjemný úkol však můžete zvládnout velmi snadno, a to pomocí jednoduchých domácích prostředků, jako je pekáč a čisticí prostředek. Jakmile budete připraveni, stačí si již vyhradit chvilku času a vrhnout se na úklid. Pokud se na to pokusíte jít navíc co nejrychleji, metoda vám bez jakéhokoli zdržování zabere pouhé tři minuty:

  • Vezměte si pekáč a postavte ho pod radiátor, který chcete vyčistit.
  • Připravte si účinnou mýdlovou směs, kterou běžně používáte k čištění radiátorů. Pokuste se ji však udělat tak, aby byla trochu řidší.
  • Roztok nyní přelijte do rozprašovače a nastříkejte ho na všechny plochy radiátoru.
  • Nyní nechte tekutinu stékat do pekáče, a jakmile bude hotovo, zkontrolujte ji.
  • Pokud by byly plochy stále zanesené a voda v pekáči špinavá, proces opakujte.
radiátor iZdroj fotografie: Depositphotos
Čištění radiátoru můžete zvládnout i během tří minut.

Jakmile budete hotovi, radiátor bude opět čistý a lesklý, přičemž nebude představovat žádné riziko vůči vašemu zdraví. Očista od nanesené špíny navíc zajistí jeho dobrou funkci a efektivní vyhřívání domácnosti, takže nebudete zbytečně přicházet o peníze. Jak také uvádí server Instory, nakonec ho ještě můžete celý vysát vysavačem na nejvyšší výkon, čímž účinně zachytíte nečistoty i z těch nejmenších koutků. 

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články