Zlikvidujte mraveniště pomocí horké vody, bez pesticidů. Řešení, které dlouhodobě vytlačí mravence ze zahrady

Mraveniště se nemusí nacházet pouze v lesích, bohužel ho mravenci mohou vytvořit i u vás na zahradě a opravdu to není nic příjemného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud někdy na své zahradě najednou uvidíte velkou hromadu zeminy, pravděpodobně vás navštívili nevítaní sousedé, kteří čekají na správnou chvíli, aby vám mohli vlézt do domu. Rozhodně je nemůžete ignorovat. A to nejen z toho důvodu, že mraveniště na zahradě nevypadá dobře. Mravenci totiž dokáží znepříjemnit relax na zahradě, který si v létě s rodinou rádi dopřáváte.

Co je to vlastně mraveniště

Mraveniště je velká hromada zeminy, kterou lze běžně najít v lesích, ale sem tam se může objevit i na vaší zahradě nebo na dvorku. Tvoří jej ze špíny, písku, hlíny a různých dalších materiálů. Mraveniště si staví mravenci, kteří se tímto snaží ochránit sebe a především svoji královnu. Skládá se z mnoha tunelů, jimiž se mravenci pohybují a donáší svou potravu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak mraveniště fungují

Mraveniště nejsou tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Jak už bylo řečeno, skládají se z velkého množství tunelů a komor, které mravenci neustále přidávají a upravují. Do komůrek si dávají jídlo, vajíčka královny a některé z nich slouží pro odpočinek. Každé ráno nosí mravenci vajíčka od královny a dávají je do komůrek blízko země. Večer je přesunou zpět ke královně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak najít mraveniště

Mraveniště mohou být téměř kdekoliv. Na chodníku, u pařezu, na trávníku, jednoduše všude. Doporučuje se dát na zem trošku arašídového másla a čekat, než se mravenci ukážou. Nemělo by to trvat dlouho. Jakmile se objeví, stačí je následovat, protože vás dovedou až k mraveništi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zalijte mraveniště horkou vodou

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se zbavit mravenců a mravenišť, je nalévání vroucí vody do vstupního bodu mraveniště. Voda si totiž najde cestu mezi všemi tunely a zabije všechny mravence, kteří se zrovna v mraveništi nachází. Do vody můžete přidat tekuté mýdlo, tak to bude ještě účinnější.

Zdroj: TrussvilleTribune

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články