Hned začátkem jara se vyplatí připravit si zásobu hřebíčkového roztoku. Odhání veškerou havěť

Každý majitel zahrady moc dobře ví, že o ni musí pravidelně pečovat, jinak nesklidí bohatou úrodu. Když nepřeje počasí, často se na zahradu vrhnou škůdci a je nutné se jich zbavit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ne všechen hmyz je pro zahradu přínosný. Pokud se škůdci přemnoží, je nutné s nimi bojovat. Jestliže se jich nechcete zbavovat chemickými prostředky, vsaďte na přírodní preparáty. V mnoha případech jsou účinnější, nezatěžují přírodu a neohrožují lidské zdraví. Škodliviny obsažené v chemických prostředcích jsou tedy krajním řešením, jak se otravného hmyzu a brouků zbavit.

Práce s chemikáliemi je nebezpečná

Jestliže se vám na zahradě přemnožily mouchy, komáři, mravenci, dokonce i švábi, je to nepříjemná záležitost a úroda je jednoznačně ve velkém ohrožení. Navíc jsou létající hmyz a další škůdci otravní, proto se jich urychleně zbavte. Rozhodnete-li se použít k jejich odstranění chemické produkty, buďte opatrní. Špatným zacházením riskujete otravu. Jakmile na sobě zpozorujete rýmu, kašel, svědění, bolest hlavy, únavu či nevolnost, vyhledejte odbornou pomoc.

Zdraví je to nejvzácnější

Chemickými preparáty ohrožujete své zdraví a je to zcela zbytečné. Pokud se chcete vyhnout vážným problémům, vyměňte insekticidy za přírodní zázrak jménem hřebíček. Ano. Toto aromatické koření zahradní škůdci přímo nesnášejí, proto se na záhonech dlouho neohřejí. Boj proti hmyzu nebude zdlouhavý, vůně hřebíčku bude účinkovat okamžitě.

Komár saje krev iZdroj fotografie: Pixabay

Připravte si jen pár ingrediencí

Dejte sbohem zahradním škůdcům, kteří ničí úrodu i vaše nervy. Namíchejte si roztok, díky němuž se otravného hmyzu ihned zbavíte. Budete potřebovat:

  • 250 ml mycího prostředku,
  • 500 ml jablečného octa,
  • 500 ml alkoholu,
  • 2 lžíce hřebíčku,
  • 500 ml vody.

Postup vás překvapí jednoduchostí

Nejprve přiveďte vodu k varu. Jakmile začne bublat, vložte do ní požadované množství hřebíčku a vařte po dobu 10 minut. Do jakékoliv staré skleněné nádoby vlijte mycí prostředek na nádobí, jablečný ocet i alkohol. Chvíli vyčkejte, až hřebíčkový roztok zchladne, a přimíchejte ho k ostatním složkám. Všechno dokonale promíchejte a dle potřeby mix vlijte do rozprašovače. Vzniklou tekutinu aplikujte na nejvíce zasažená místa.

A jak se zbavujete otravného hmyzu vy?

Zdroj: DidiDonna
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů