Voňavé povlečení po dobu týdnů: Se zatuchlým zápachem si poradí ocet a soda

Vaše ložní prádlo vydrží po vyprání několik dalších týdnů svěží a voňavé díky tomuto jednoduchému triku. Stačí vám dvě suroviny z vaší domácnosti a zatuchlina zmizí.

vyprané povlečení i Zdroj fotografie: iStock
                   

Není nic příjemnějšího než si po celém dni lehnout do čerstvě vypraných a povlečených peřin. Příjemná vůně linoucí se z ložního prádla pocit odpočinku a relaxace ještě několikanásobně umocňuje. Pokud se však naopak potýkáte se zápachem zatuchliny, jistě oceníte tento geniální trik. Nepříjemného smradu se snadno zbavíte použitím jedlé sody a octa.

Jak účinně vyprat povlečení

Ani použité prací prostředky často neovlivní to, jak bude ložní prádlo po vyprání a uschnutí vonět. Nemusíte tak utrácet za drahé přípravky plné chemikálií. Namísto toho sáhněte po surovinách z kuchyně a usnadněte si svou práci. Díky nim bude vaše povlečení dokonale čisté a zbaveno veškerého nepříjemného zápachu. V noci budete usínat jako v bavlnce.

Jak používat jedlou sodu při praní

Tento prášek je v každé domácnosti velmi oblíbený pro své univerzální možnosti využití. Snadno jím nahradíte pečící prášek, ale taky běžné čistící prostředky při úklidu. Velmi ceněná je jedlá soda pro své bělicí vlastnosti, které si dokáží poradit i s opravdu odolnými skvrnami a nečistotami, což oceníte i při praní a odstraňování zápachu. Stačí jednu sklenici jedlé sody přisypat do bubnu pračky a povlečení bude mnohem měkčí a voňavější.

povlečení iZdroj fotografie: Depositphotos

Nezapomeňte přidat ocet

Trochou obyčejného bílého octu nahradíte i tu nejvoňavější aviváž. Nemusíte se bát, že byste ložní prádlo zasmradili jeho výrazným a dráždivým zápachem. Ten během praní vyprchá a naopak pohltí všechny další zápachy jako zatuchlinu, která se na ložním prádle ráda drží. Stačí 200 ml octa přilít do nádržky na prací prášek a povlečení běžným způsobem vyprat. Výsledek vás zaručeně příjemně překvapí.

Jak si usnadnit praní

Kombinací jedlé sody a octa se můžete snadno zbavit i zažloutlých skvrn od potu, které je často obtížné z oblečení i ložního prádla nebo polštářů a přikrývek odstranit. Stačí na pár hodin prádlo před vypráním namočit a nechat obě složky na nečistoty působit. Poté vyperte na standardní program a nechte důkladně vysušit, ideálně venku na sluníčku.

Venkovní sušení přináší celou řadu výhod. Nejenže je ekonomicky výhodnější oproti používání sušičky, ale ostré sluneční paprsky dokáží vybělit a dočistit zbytky skvrn a nečistot, které na prádle po vyprání zůstaly. Vzduch proudící mezi jednotlivými rozvěšenými kousky urychluje jejich schnutí a ještě dodává prádlu mnohem příjemnější vůni.

Jak správně prát povlečení

Jak bojujete se skvrnami a zápachem na povlečení vy?

Zdroj: LifeHacker
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články