Proč myčka dokonale neumyje některé nádobí: Za problémem může stát zanesený filtr
Pokud vaše myčka nefunguje tak, jak by měla, zkuste vyčistit její filtr. Pravděpodobně nechává zašpiněné nádobí kvůli jeho poškozené funkci.
Myčka je nedílnou součástí každé domácnosti, a pokud s ní zacházíte správně, dokáže vám dle webu Genialne ušetřit obrovské množství času. Bohužel se však často stává, že někteří lidé nedbají na její pravidelnou očistu, zejména filtru, což poté ovlivňuje to, jak zařízení myje nádobí. Pokud jste si tedy všimli, že přístroj v posledních dnech nefunguje tak jako dříve, pokuste se z něj nejprve odstranit veškerou špínu a dočkáte se opět skvělých výsledků.
Podívejte se, zda nejsou špinavé filtry
Pokud vaše nádobí nevypadá po zapnutí myčky nejlépe, zkuste nejprve prozkoumat, zda se v přístroji nenachází zbytky jídla či mycích prostředků, které by blokovaly odtok špinavé vody. Jestliže je vše v pořádku, pak je na vině nejspíše samotný filtr, a to zejména jeho zašpinění či ucpání. Není však nutné, abyste v takovém případě volali odborníka, neboť to zvládnete bez větších potíží sami. Stačí se podívat na spodní část zařízení a tam ho nahmatat.
Jakmile filtr najdete, opatrně ho vyjměte (mělo by to jít snadno) a poté ho důkladně omyjte vodou a houbičkou. Nyní vyčkejte, než filtr uschne, a následně jej opět vraťte do myčky na nádobí. V případě, že by tato část zařízení byla nadmíru zanesena, smíchejte jedlou sodu s octem a pomocí starého zubního kartáčku špinavá místa důkladně vydrhněte. Na webu adbz jsme také psali, jak bez sebemenšího poškození vyčistit okenní rámy.
Pamatujte však, že důvodů, proč myčka neumyje nádobí důkladně, může být mnohem a mnohem více. V případě, že tedy za sebou bude přístroj nechávat špinavé talíře či příbory i nadále, měli byste dle serveru Bhg raději kontaktovat odborníka. Rovněž se pokuste po vyčištění filtru nechat zařízení běžet naprázdno, aby „umylo samo sebe“.