Jednoduchý průvodce úspěšným čištěním pračky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Neničte svou pračku, existuje jediný správný návod, jak ji vyčistit krok za krokem. Bude prát jako nová, oblečení bude zářit čistotou

Neničte svou pračku, existuje jediný správný návod, jak ji vyčistit krok za krokem. Bude prát jako nová, oblečení bude zářit čistotou

Pračka je domácím nástrojem, jenž se používá skoro každý den. Je tedy důležité se o něj umět postarat a pořádně ho vyčistit, když už je to doopravdy třeba.

pracka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pračka je přístroj, bez kterého by se málokterá rodinná domácnost obešla. Šetří totiž nejen hodně času tím, že si nemusíte prát věci ručně, ale je to také ekologičtější cesta pro přírodu. Při ručním praní totiž dochází ke zbytečnému plýtvání vodou a prostředků. Je tedy potřeba si tohoto bílého spotřebiče opravdu vážit.

Jak vyčistit pračku s vrchním plněním

Nejprve si vezměte dva šálky sody bikarbony a smíchejte je se dvěma šálky bílého octa. Nyní zahajte prací cyklus a nastavte ho na maximální teplotu. Teď přilijte octovou směs a po chvíli pračku stopněte a nechejte 30 minut jen tak odležet. Zbytek zařízení poté lehce vydrhněte, abyste odstranili zbytky.

pracka s vrhcnim plnenim
Zdroj fotografie: Freepik

Opět pračku spusťte, tentokrát již stačí na normální cyklus, a směs brzy udělá své kouzlo a zbytky veškeré špíny rozloží. Jakmile je vnitřek pračky čistý, vnějšek ještě jednou pokropte trochou mycího prostředku a setřete veškerý nahromaděný prach.

Jak vyčistit pračku s předním plněním

Do zásobníku pračky nasypejte dvě lžíce sody bikarbony a do bubnu pračky přilijte polovinu šálku bílého octa. Spusťte standardní cyklus s horkou vodou. Pokud je to možné, vytáhněte dávkovače pracího prostředku a aviváže a ze všech stran je vydrhněte. Tím zabráníte tvorbě a růstu plísní. Po dokončení vždy nechejte dvířka pračky otevřená.

pracka s bocnim plnenim
Zdroj fotografie: Freepik

Jestliže již máte problémy s plísní, rozhodně se nebojte použití hřebíčkového oleje. Ten je přírodním hubičem plísní a dostanete ho v každé lékárně. Do prázdného bubnu nakapejte cca 10 kapek a zapněte praní na nejvyšší stupeň. Přes noc poté nechejte pračku provětrat, jelikož hřebíček má opravdu výraznou vůni.

Zdroj: Chisholmgamon