Po praní nalijte do pračky ústní vodu a prodlužte tak její životnost o 10 let
adbz.cz » Hobby » Šetrně a levně: Obyčejná ústní voda zbaví pračku plísně, bakterií i vodního kamene

Šetrně a levně: Obyčejná ústní voda zbaví pračku plísně, bakterií i vodního kamene

Možná vás ani nenapadne, k čemu všemu je dobrá obyčejná ústní voda. Zkuste ji použít k údržbě a vyčištění pračky a budete příjemně překvapeni.

ustni voda vicko
Zdroj fotografie: iStock

Každá správná hospodyňka má zaručený recept z domácích surovin, který zabírá na skvrny na prádle, na vodní kámen, nebo třeba na čištění oken. Co když ale potřebuje vyčistit samotný spotřebič a všechny osvědčené rady zklamaly? Na údržbu vaší pračky zkuste použít ústní vodu. Pomůže vám zbavit se kromě vodního kamene i plísně a bakterií. Není to nic těžkého ani složitého a pokud použijete ústní vodu s přidanou vůní, bude bonusem i voňavé prádlo.  

Ústní vodou proti bakteriím nejen v ústech 

Ústní voda je osvědčený zabiják bakterií v ústech, tak proč by stejně tak nemohla působit i na pračku, nebo jiné spotřebiče? Podle provedených průzkumů dokáže snadno vyčistit odtoky záchodu a umyvadla, a dokonce prodloužit životnost květin. Jak ji ale využít k údržbě vaší pračky snadno a rychle, bez nutností kupování drahých přípravků v drogerii?

Že vaše pračka potřebuje údržbu poznáte podle ne příliš čistého prádla. Vaše oblečení může po vyprání také zapáchat zatuchlinou a vlhkostí. Údržbu a čištění byste měli provádět hned jak se vám něco nezdá, předejdete tak nutné opravě a návštěvě odborníka. Nalijte šálek ústní vody přímo do prázdného bubnu pračky a pusťte obvyklý prací program. Pračka bude po použití příjemně vonět a vy budete mít zase na chvilku o starost míň.  

Na co si dát pozor a nic nepokazit 

 Pokud se chystáte metodu čištění pračky ústní vodou vyzkoušet měli byste pamatovat na pár užitečných informací. Ústní vodu lze samozřejmě použít i při samotném praní prádla, pozor ale na její složení. Neměla by obsahovat žádná uměla barviva, aby nehrozilo naopak znečištění vašich oděvů. V každém případě je to výborná desinfekce pro prádlo, vhodná pro extrémně znečištěné oblečení, jako jsou např. fotbalové dresy, nebo dětské oblečení.  

pračka v bílé koupelně
Zdroj fotografie: Pexels

Ústní vodu lze koupit ve všech supermarketech a ve všech možných provedeních. Pro začátek je dobré, koupit menší lahvičku a až po kladné zkušenosti koupit klidně větší balení. Nezapomeňte, že stejně tak jako pračku tím můžete zkusit vyčistit také pracovní desky, odtoky dřezů a toalety. Za pokus nic nedáte a třeba se po vyzkoušení stane ústní voda oblíbenou součástí vaši pohotovostní soupravy pro úklid domácnosti.