Využijte sílu zubní pasty. Zachrání šperky, žehličku a pomůže i při vaření
adbz.cz » Hobby » Zubní pasta zachrání šperky, žehličku i boty. Pomůže ale také v kuchyni a při úklidu

Zubní pasta zachrání šperky, žehličku i boty. Pomůže ale také v kuchyni a při úklidu

Zubní pasta nemusí sloužit jen k čištění chrupu. Může být také nepřekonatelným pomocníkem při běžném úklidu, škála jejího využití je opravdu široká.

zubni pasta cisteni sperku
Zdroj fotografie: iStock

Udržet domácnost v čistém stavu je někdy nadlidský úkol. A i když se vyrábí neuvěřitelné množství chemických čističů, které mají s touto činností pomoci, je často lepší sáhnout po něčem obyčejnějším. Spoustu úžasných prostředků pro úklid nejrůznějších věcí totiž už máte doma. Existuje například spousta skvělých vychytávkách, které lze provést s obyčejnou zubní pastou.

Šperky

Stříbrné řetízky, náramky, prsteny a jiné šperky mohou časem vyblednout. Aby získaly zpět svůj dřívější lesk, stačí je důkladně potřít trochou zubní pasty. Nechte přes noc uležet a druhý den by se měly šperky lesknout jako nové.

Klávesy

Jestliže máte doma piano, určitě víte, že jednotlivé klávesy jsou často zaneseny nečistotou, neboť se jich stále dotýkají vaše prsty. Stačí nanést trochu zubní pasty na vlhký ubrousek a jemně klávesy potřít, abyste lehce smyli veškerou mastnotu a nečistoty.

Podrážka na botách

Velmi oblíbeným způsobem použití zubní pasty je bělení bot s bílou nebo gumovou podrážkou. Pokud je máte zašpiněné a pouze s použitím vody už se vám nečistoty odstranit nedaří, zkuste vzít starý kartáček, který už nepoužíváte, naneste zubní pastu a celou pogumovanou část tenisek vyčistěte. Špína půjde krásně pryč.

spinave boty
Zdroj fotografie: Pxhere

Helmy a brýle

Když namažete vnitřní stranu čočky plaveckých nebo potápěčských brýlí tenkou vrstvou zubní pasty, už se vám nikdy nezamlží. Stejná taktika platí na plexiskla u hokejových helem.

Odolné skvrny na oděvu

Nevzhledných skvrn na vašem oblečení se snadno zbavíte, pokud je důkladně potřete zubní pastou. Aplikujte přímo na skvrnu a drhněte, dokud nezmizí, ideálním nástrojem je například kartáček na zuby. Poté vyperte jako obvykle. Je důležité si pamatovat, že bělicí zubní pastu nesmíte použít na barevné prádlo.

skrvna obleceni prani
Zdroj fotografie: iStock

Umyvadlo

Baterie i nerezové umyvadlo mohou také získat svůj původní lesk, pokud nanesete trochu zubní pasty a důkladně ji protřete hadříkem. Tato metoda je obecně skvělá pro čištění jakéhokoli chromovaného povrchu.

Kovová část žehličky

Na spodní části žehličky často vzniká vrstva nahromaděné nečistoty, kterou lze jednoduše odstranit právě díky zubní pastě.

Nepříjemná vůně kuchyně

Silná vůně česneku, ryb a červené cibule často proniká pokožkou. Pokud si ruce potřete trochou zubní pasty, odstraníte nepříjemné pachy během několika sekund.