Jak použít olivový olej ve vaší domácnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Olivový olej dokáže v domácnosti divy. 6 neokoukaných způsobů využití, které šetří čas, peníze i energii

Olivový olej dokáže v domácnosti divy. 6 neokoukaných způsobů využití, které šetří čas, peníze i energii

Skoro každý používá v kuchyni olivový olej, protože je opravdu všestranný. Ale možná jste nevěděli, že ho můžete použít i jinak, než jako pomocníka k vaření.

nalevani olivoveho oleje e1632472130983
Zdroj fotografie: Depositphotos

Asi úplně každý, kdo rád vaří nebo jí, zná všestrannost, chuť a zdravotní výhody, které může olivový olej při vaření a konzumaci jídla přinést. Věděli jste ale, že ho nemusíte používat pouze v kuchyni při vaření? Po celém domě najdete nespočet využití právě olivového oleje. Můžete ho použít dokonce i ve vaší každodenní kosmetické rutině. A určitě nemusíte používat ten nejdražší olivový olej.

Ochraňte dřevěné krájecí desky

Po použití dřevěných kousků nádobí je samozřejmě klasicky umyjte a poté je potřete lehkou vrstvou olivového oleje, který dřevo vyživí a zabrání praskání a změně barvy. Nechte olej přibližně 5 minut na dřevě a poté ho jemně utřete vlhkým hadříkem.

drevene kuchynske prkenko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyleští nerezovou ocel

Naneste malou kapku olivového oleje na měkký hadřík a otřete jím nerezové spotřebiče, hrnce a dřezy, a tím zabráníte vzniku pruhů, vodních skvrn, znečištění nebo koroze. Jakmile si budete myslet, že máte vyleštěno, otřete zbývající olej čistým vlhkým hadříkem.

Odstraňte lepící štítky

Na papírové etikety, které jsou občas opravdu těžké na odstranění, nalijte kapku olivového oleje a nechte působit aspoň 15 minut. Štítek se potom snadno odlepí a plastové, skleněné nebo dřevěné předměty zůstanou nepoškozeny, protože na nich nezůstane lepidlo od štítku.

olivovy olej v kuchyni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Chraňte žiletky

Žiletky jsou ve většině případů dost drahé. Aby vám déle vydržely a zabránilo se rzi, která žiletky otupí, potřete je tamponkem, na který jste nalili kapku olivového oleje. Jen se ujistěte, že jsou žiletky úplně suché.

ruzove damske ziletky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zabraňte elektrizujícím vlasům

Dejte si na kartáč na vlasy trošku olivového oleje a rozčesejte s ním svoje vlasy. Tím zkrotíte elektrizující vlasy. Můžete si také potřít olejem ruce a projet si vlasy prsty, tím zabráníte jejich krepatění. Vaše vlasy a dokonce i ruce budou vypadat lépe.

olivovy olej olivy na stole
Zdroj fotografie: Depositphotos

Odstraňte make-up

Když namočíte odličovací tamponky do olivového oleje, odstraníte i ten nejodolnější make-up. A nebudete muset používat přípravky z drogerie, ve kterých jsou vysušující chemikálie. Hlavně je vhodný pro odstranění řasenky, protože dokonce zvlhčuje a podporuje řasy. A na co všechno používáte olivový olej vy?

Zdroj: Thespruce