Máte doma staré oblečení? Můžete ho prodat za desítky tisíc korun
adbz.cz » Hobby » Nevyhazujte staré oblečení, dá se na něm vydělat balík. Vyzvednou si ho u vás a zaplatí vám za něj desítky tisíc korun

Nevyhazujte staré oblečení, dá se na něm vydělat balík. Vyzvednou si ho u vás a zaplatí vám za něj desítky tisíc korun

Staré oblečení by určitě byla škoda vyhazovat – naopak, mnohdy na něm můžete ještě slušně vydělat. A není ani třeba nikam chodit.

vytrizene obleceni hromada 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Věděli jste, že svůj starý šatník můžete proměnit ve skvělý zdroj příjmů? A není třeba chodit po secondhandech (které jsou podle webu Deník v ČR stále oblíbenější). Oblíbená služba za vámi může přijet až domů.

Genesis Eko-výzva: Chytré řešení pro nepoužívané oblečení

Českem se totiž šíří Genesis Eko-výzva, která nabízí pohodlný způsob, jak recyklovat staré oblečení, doplňky a knihy a zároveň získávat kredity, jež lze použít na nákup nových věcí nebo je věnovat na charitu. A v čem je rozdíl oproti klasickému secondhandu nebo prodeji přes internet? Především v ušetřeném čase.

Při prodeji oblečení přes výše zmíněné kanály je totiž třeba věnovat čas buď jeho úpravě (žehlení, skládání), nafocení a popisu (to při prodeji přes internet), anebo je nutné zajít s taškou do nejbližšího secondhandu a doufat, že tu vaše kousky vykoupí. Genesis Eko-výzva ale podle informací z webu SlowFemme funguje jinak.

Stačí jen registrace

Stačí se jen zaregistrovat na stránkách výzvy a přetříděné oblečení jednoduše zabalit do krabice. Tu pak buď odešlete zvoleným způsobem přepravy (krabici stačí označit přiděleným číslem objednávky a využít více než 3 000 míst po celé ČR pro bezplatné předání zboží), anebo počkáte, až si kurýr přijde až k vám domů. Tuto možnost mají bohužel zatím jen obyvatelé oblastí Brno a Brno-venkov, kteří posílají 5 a více balíků.

Co za své oblečení získáte

Po přijetí a zpracování zásilky společností Genesis obdržíte na svůj účet kredity, které můžete využít k nákupu nového zboží v e-shopu Genesis nebo je věnovat Nadaci SOVA. „Vážně ráda nakupuji a díky Eko-výzvě mám v šatníku pořád místo na další skvělé kousky,” zní recenze od paní Martiny z Kuřimi, jíž na účet za 49 kusů oblečení připsali 13 500 kreditů.

Svůj starý šatník můžete proměnit ve skvělý zdroj příjmů
Zdroj fotografie: Pixabay
Svůj starý šatník můžete proměnit ve skvělý zdroj příjmů.

A rozhodně nejde o ojedinělý případ. Za kredity (pokud je tedy nechcete věnovat na charitu), můžete následně nakoupit spoustu nového oblečení, což vašemu rodinnému rozpočtu jistě velmi uleví. V domácnosti se však nevyplatí třídit jen oblečení – na webu adbz jsme v minulosti psali třeba i o nádobí po babičce, které sběratelé mnohdy vykupují za zajímavé částky.