Podle čeho v obchodě vybrat nejlepší kuřecí prsa: Maso by mělo mít jednotnou barvu, pozor na jemné proužky
Zjistěte, na co si dát pozor při výběru kuřecích prsou. Díky těmto trikům budete mít jistotu, že nesáhnete vedle. Důležitou roli hraje barva a absence světlých proužků.
Kuřecí maso je velmi oblíbenou pochoutkou mnoha lidí. Skvěle se hodí k přípravě téměř jakéhokoliv pokrmu a vynikající volbou je i v případě redukční diety. Při jeho nákupu byste však měli být velmi opatrní. Pokud si nejste jistí, raději si vyberte jiný kousek. Špatným výběrem riskujete žaludeční potíže a jiné zdravotní problémy. Podle webu SmartChicken byste se měli zaměřit především na jeho barvu a případný výskyt proužků.
Nejdříve zkontrolujte obal
Při nákupu jakéhokoliv výrobku se vyplatí věnovat pozornost obalu. Ten by v žádném případě neměl nést známky poškození, jež by mohly vést k znehodnocení obsahu. Vizuálně i hmatově proto vybrané zboží překontrolujte. Na jakékoliv vady upozorněte zaměstnance daného obchodu, kteří jej s největší pravděpodobností vyřadí.
Zaměřte se na dobu trvanlivosti
Přestože je datum minimální spotřeby uvedeno na obalu, nezaručuje to poživatelnost daného kousku. Dokonce ani v ledničce vám kuřecí maso nevydrží uskladněné věčně, jak jsme psali již dříve v článku na Adbz. Zpravidla byste jej měli spotřebovat do jednoho, maximálně dvou dnů. Pro delší uchovávání jej raději zamrazte a vytáhněte až těsně před přípravou zvoleného pokrmu. Tak to dělávala i moje maminka a zásoby měla vždy připravené po ruce.
Pokud doba trvanlivosti sedí, porovnejte jeho barvu s ostatními kousky v chladničce. Vybírat byste měli především takové kousky, které mají jednotnou světle růžovou barvu. V každém případě se vyhněte těm, co na sobě nesou stopy slizu nebo je jejich barva našedlá nebo nazelenalá. Takové maso byste mohli doma rovnou vyhodit do koše. Jemný zápach po rozbalení nemusí být překážkou, pokud víte, jak takové maso správně zpracovat, o čemž jsme se více rozepsali na stránkách Adbz.
Zkontrolujte bílé pruhy
Pokud povrch masa zdobí jemné proužky, ukazuje to na velký obsah tuku v mase. To znamená, že maso pochází ze zvířete dokrmovaného s největší pravděpodobností velkou dávkou antibiotik a steroidy, aby rychle rostlo. Podle webu The Kitchn vám takové maso nijak neublíží, ale nebude ani nutričně příliš hodnotné. Paní Jiřina O. z Petřvaldu preferuje místní a lokální dodavatele: „Maso od chovatelů je sice dražší, ale jeho chuť se s masem ze supermarketů nedá srovnat. O kvalitě masa ani nemluvím.“