Pěstování v pytli se vyplatí. Úrodu gigantických mrkví budete sbírat po kýblech –⁠ a to i z balkónu

Mrkev nemusíte pěstovat pouze na zahrádce v zemi. Využít můžete i plastové pytle, v nichž se této zelenině nezvykle daří.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mrkev je vcelku hodně využívaná zelenina v domácnostech. Používá se do polévek, vývarů, omáček, salátů a mnoha dalších pokrmů. Abyste si ji nemuseli neustále dokola kupovat, můžete si ji doma vypěstovat. Pokud však nemáte zahrádku, máte možnost vyzkoušet jinou metodu pěstování. Tou je použití plastového pytle, který má doma téměř každý člověk.

Jak začít pěstovat mrkev v pytli

Abyste mohli začít pěstovat mrkve v plastových pytlích, připravte si k tomu plastové pytle, zeminu, semínka mrkve a ostrý nůž. Až budete mít všechny věci připravené, vezměte si plastové pytle a naplňte je vhodnou zeminou pro pěstování. Nejlepší je ta, která je označena jako zemina pro pěstování a výsev. Takto naplněné pytle dejte na místo, kde budete chtít mrkev pěstovat. Ideální místo je to, které má dostatek slunečního svitu.

Připravte vhodné podmínky pro mrkev

Naplněné plastové pytle se zeminou propíchněte na několika místech ostrým nožem. Těmito malými otvory poté bude vytékat přebytečná voda. Do zeminy udělejte v horní části mělké důlky prstem a dejte do nich semena mrkve. Následně důlky se semeny zakryjte menší vrstvou další zeminy. Nakonec vše vydatně zalijte čistou vodou. Pro pěstování je určité vhodné, když si pořídíte velkou nádobu na balkon nebo zahradu, která bude zachytávat dešťovou vodu. S tou totiž můžete zalévat vše, co budete pěstovat.

Po pár dnech uvidíte výsledky

Protože každé pěstování by mělo přinést výsledky, v případě pěstování mrkve v plastovém pytli si budete muset počkat přibližně týden. Po této době by se měly objevit malé výhonky. Po dalších 20 dnech by měla mrkev dostatečně vyrůst a je nutné ji přesadit, aby měla každá rostlinka více prostoru. Přibližně po měsíci a půl doplňte k mrkvi další zeminu, aby mohla v klidu růst. V opačném případě by byla příliš malá a bez potřebných živin.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nezapomínejte na pravidelnou péči

Jakmile se rozhodnete, že budete pěstovat mrkve, nezapomínejte hlavně na pravidelné zalévání. Při této aktivitě si však dávejte pozor na to, aby nezačaly uhnívat. Přibližně po 2 měsících je nutné okolo rostoucí mrkve vytrhávat plevel a o úrodu se více starat. Od začátku pěstování stačí počkat přibližně 3 měsíce a po této době se budete moc těšit z krásných mrkví.

Jaké triky používáte pro pěstování mrkve vy?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články