Jak docílit toho, aby i léta staré ručníky, určené k vyhození, byly měkké a načechrané po každém praní

Ručníků a osušek není nikdy dost, protože se každý den používají, a tím pádem se hodně opotřebovávají. Vy toto opotřebení můžete alespoň zpomalit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každodenní používání ručníků, tvrdá voda a tření opravdu hodně opotřebovávají látku. Nemluvě o tom, že se dost často vystavují také různým mastnotám. A i když koupíte velice drahé ručníky, tomu, že časem už nebudou tak měkké, se zkrátka nevyhnete. Tady je několik tipů, jak udržet ručníky co nejdelší dobu jako nové.

Omezte mýdlo a mycí prostředky

Ručníky se vám mohou zdát tvrdé, protože se na nich začaly usazovat zbytky mýdla. Když začnete používat o něco méně mycího prostředku, bude pro vaši pračku snazší ho celý vymýt. A vy se budete moci opět radovat z měkkých ručníků. Vyzkoušejte to, budete opravdu mile překvapeni.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nahraďte aviváž octem

Aviváž obsahuje silikon, kvůli němuž ručníky začnou odpuzovat vodu, a nebudou tím pádem tak dobře vyprané. Když jednou za šest týdnů přidáte místo aviváže do pračky šálek octa, odstraníte tím všechny zbytky mýdla a ručníkům se vrátí jejich hebkost a měkkost. Jednoduše dejte ručníky klasicky vyprat a pak cyklus zopakujte s tím rozdílem, že do pračky přidáte ocet.

Použijte jedlou sodu

Jedlá soda dopomůže k tomu, aby se uvolnila vlákna a veškeré chemikálie a nečistoty se vyčistily, takže vaše ručníky budou ihned měkčí. Stačí, když smícháte půl šálku jedlé sody s klasickým pracím práškem. Další plus tohoto tipu je, že jedlá soda odstraní všechny zatuchlé zápachy, takže ručníky budou opravdu jako nové.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedávejte do pračky moc prádla

Rozhodně byste neměli do pračky dávat až moc ručníků najednou. Nejenže to není dobré pro pračku, ale také v ní nebude dostatek prostoru, aby se vypraly všechny kousky všech ručníků. To stejné platí pro vaši sušičku, vždy do ní dávejte jen takové množství, které je doporučováno. Většinou se doporučuje dávat najednou například jen 3 velké osušky.

Jakým způsobem změkčujete svoje ručníky?

Zdroj: Turkishtowelcompany

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články