Z dřívek od nanuků tvoří létající ptáky. Na internetu sdílel videonávod pro každého

Muž vyrobil krásné létající ptáky z lepidla a dřívek od nanuku. Nyní sdílí na internetu jednoduchý postup, díky kterému je budete moci mít ve své domácnosti i vy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dekorace do domácnosti dokáží dodat vašemu domovu nový nádech, a to obzvláště pokud si je vyrobíte vy sami. Na internetu proto najdete mnoho postupů, které si mohou lidé zcela zdarma shlédnout a vyzkoušet si to na vlastní pěst. Tento nádherný kousek však předčí veškeré další výtvory, protože vypadá naprosto pečlivě a elegantně. Jeho výroba však vyžaduje pouze obyčejné lepidlo a dřívka od nanuku. 

Dekorace v domácnosti 

Na světě existuje mnoho umělců, ovšem jen někteří z nich mohou předat své vědomosti ostatním, aby mohli vytvořit stejné dílo jako oni. Naštěstí však i takoví lidé se najedou a tento muž je právě jeden z nich. Nedávno totiž sdílel na svém kanále na YouTube video s názvem „Triple A Craft“, ve kterém ukázal veřejnosti jednoduchý postup, jak si vytvořit krásnou dekoraci do své domácnosti. To nejlepší na jeho výtvoru však je, že výroba vyžaduje pouze obyčejné lepidlo a dřívka od nanuku.

Ano, čtete správně – tento talentovaný chlapík dokázal vyrobit krásnou dekoraci, která dodá vašemu domovu nový nádech, z obyčejných tyčinek od nanuků a dobrého lepidla. Kdo by si to kdy pomyslel, že tento materiál, který většina lidí po snězení studeného a lahodného nanuku prostě vyhazuje. Jedná se však o velmi užitečný materiál, který může být užitečným pomocníkem při zpestřování vaší domácnosti.

Ozdoba létajícího ptáka

  • Nejprve muž nakreslil hlavu a tělo ptáka a obkreslil je na řadu čtyř nanuků. Ty pak vyřízl pomocí řezačky. Poté:
  • Namočil několik dřívek od nanuku do vody – dbal však na to, aby to nepřehnal, stačí je namočit pouze na tak dlouho, aby se trochu ohnuly. 
  • Pomocí namočených dřívek od nanuku a kyanoakrylátového lepidla, známého také jako „superlepidlo“, pak začal formovat tělo ptáka. Při tomto kroku byste se měli ujistit, zda vaše pokožka nevykazuje po kontaktu s lepidlem známky alergické reakce.  
  • Aby muž vytvaroval správný tvar těla, umístil na obě strany dřívek pár malých hrbolků, které později obložil řadami dalších ohnutých tyčinek. Díky tomuto procesu jeho výtvor vypadá, jako by byl trochu načechraný.
  • Po vytvarování těla ptáka muž odřízl přebytečné části tyčinek, aby jeho dílo vypadalo co nejúhledněji. Poté pomocí smirkového papíru vyleštil jeho tělo a dodal mu správnou strukturu. Poté se pustil do očí a nohou a pak přišli na řadu nejsložitější části – křídla a ocas.
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Bylo totiž zapotřebí, aby změřil přesné hodnoty, které následně sedly do hotového těla ptáka. Je také důležité poznamenat, že při tomto kroku budete muset zapojit trochu fantazie a soustředit se na každý detail.
  • Nakonec šikovný mladík svému výtvoru přidal třívrstvý ocas a následovalo připevnění jeho majestátních křídel. Zde se můžete podívat na video, kde je celý postup výroby této ozdoby do domácnosti krok za krokem vyobrazen:

Poslední úpravy připadly na detaily, které dílu dodali naprosto nádherný vzhled – i bez vybarvení by takový výsledek byl stále úžasný. Níže se můžete podívat na video, kde je celý postup vyobrazen a pokud budete mít chuť, klidně se do toho můžete pustit také. Stačí vám trocha času a představivosti a můžete svou domácnost obohatit o další krásný kousek dekorace.

Jak se ozdoba létajícího ptáka povedla vám?

Zdroj: TripleACraft
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články