Majitelé koček pozor: Téhle chybě se v létě vyhněte, jinak to skončí špatně
adbz.cz » Hobby » Namáčet kočce srst se v horkém počasí nevyplatí. Naopak jí to může uškodit

Namáčet kočce srst se v horkém počasí nevyplatí. Naopak jí to může uškodit

Při letních vedrech netrpí jen lidé, ale také domácí mazlíčci. Snaha pomoci však může vaší kočce v některých případech spíše ublížit.

kocka lavor voda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Horké počasí v letních měsících nepřináší nepříjemnosti jen lidem, ale také zvířatům. Vysoké teploty často přímo vybízejí k tomu, aby se člověk pokusil jakkoliv ochladit. Úlevu před horkem hledají také zvířata, která se v rámci svých možností snaží najít místa, kde jim bude o něco lépe. Lidé se jim často snaží nějakým způsobem pomoci. Je však potřeba si dát pozor na to, jakou metodou zvolíte. Místo pomoci jim totiž můžete někdy i vážně uškodit. Zkuste si proto své úmysly nejdříve ověřit, abyste věděli, zda jednáte správně v zájmu vašeho zvířete.

Oblíbený domácí mazlíček také v horku trpí

Kočky patří mezi jedny z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Spousta lidí si je pořizuje pro jejich přátelskou povahu a také hebkou srst. Milující chovatelé se s nimi rádi mazlí. Někteří mají kočky pouze doma ve svém bytě, jiní lidé je naopak nechávají volně běhat venku. V případě, že je necháváte pohybovat i po zahradě a okolí, rozhodně nezapomeňte na to, aby mělo zvíře zajištěný přístup k čisté vodě, tu pravidelně doplňujte.

Někteří lidé se před extrémními teplotami schovají doma, kde zatáhnou okna a pustí si větrák. V takovém případě je ideální, když svou kočičku vezmete domů s sebou, aby nebyla vystavena extrémním teplotám. Velmi pravděpodobně si kočka najde místo, kam si lehne a bude spokojeně spát. Neberte ji dovnitř násilím, mohla by být ve stresu, což by situaci jen zhoršilo. Zkuste jí zpřístupnit třeba sklep nebo jiné stinné či chladnější místo, kde by se cítila pohodlně.

Kočku nenamáčejte, zvolte jiný přístup

Spousta lidí se v létě ochlazuje koupáním v bazénu. Voda v něm je totiž daleko chladnější než venkovní teplota vzduchu, takže je bazén výborný v boji s horkem. Svou kočku však s sebou do bazénu neberte a ani se ji nesnažte jakkoliv namočit vodou. Její srst by totiž přilnula ke kůži a na ostrém sluníčku by to mělo stejný efekt, jako kdybyste ji zavřeli do skleníku. Kdyby váš miláček trpěl onemocněním kardiovaskulárního systému, mohlo by to mít i smrtelné následky.

Kočka
Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud chcete svému mazlíčkovi v letním horku nějak pomoci, zkuste hledat jiné alternativy. Pokud máte doma klimatizaci, pusťte zvíře do místnosti, kde je zařízení zapnuté. Do této místnosti můžete dát i nějakou prázdnou krabici. Jelikož je kočky mají moc rády, je velmi pravděpodobné, že si do krabice lehne a bude v ní spát. V tu chvíli vám bude zvíře daleko vděčnější, než kdybyste ho namočili vodou. Důležitý je i pitný režim, kočky milují tekoucí vodu, takže si rychle oblíbí různá pítka a fontánky.

Koupelna může pomoci

Pokud máte v koupelně kachličky a nemíří vám na ně přímé slunce, tak na ně své zvířátko pusťte. Podlaha bude velice pravděpodobně chladná a kočka si na ni lehne, čímž se také trochu ochladí. Můžete jí také napustit malinko vlažné vody do vaničky. Kočky se totiž potí skrze své tlapky. Když ji tedy necháte, aby si je smočila ve vodě, tak jí zaručeně pomůžete. Vždy se však snažte své zvíře v tomto extrémním počasí vnímat. Častokrát si samo řekne, co je pro něj nejlepší, a podle toho se přizpůsobí.