Rychlé louskání ořechů bez námahy: Stačí je nechat chvíli povařit a rozbít kladívkem. Zůstanou celá jádra

Loupání ořechů je činnost, která nudí a je zdlouhavá. Nejhorší na tom je zápas se skořápkou plodů, protože je silná a tvrdá. Ať už se snažíte sebevíc, většinou jádra rozdrtíte.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ne každý rok je úroda vlašských ořechů bohatá. Jenomže ani když jich máte najednou plné bedny, není vám moc do skoku. Pokud se ořechy zavčas nevyloupou, ve skořápce se zcvrknou a přijdete o jejich lahodnou chuť. Dokonce mohou kvůli nepřízni počasí zplesnivět, pak je můžete rovnou vyhodit či s nimi zatopit v kotli, případně z nich vyrobit lodičky pro děti ze skořápky. Naštěstí existuje tento jednoduchý trik, díky němuž vyloupnete ze skořápky krásné jádro.

Zapomeňte na prastarou metodu s louskáčkem

Loupání ořechů bude za pomoci této vychytávky zábavné, protože se setkáte s úspěšným výsledkem. Jádra nebudou po vyloupnutí poničena a můžete s nimi ozdobit lahodné buchty a perníky. Postačí vám jen hrnec odpovídající velikosti, v němž se budou ořechy vařit, staré prkénko a kladívko. To je vše, co musíte mít po ruce, proto se dejte ihned do díla.

Vše je snadné, rychlé a efektivní

Na sporák postavte dostatečně velký hrnec, naplňte ho vodou a přiveďte ji k varu. Nyní přichází chvíle pro vlašské ořechy. Vložte je do vroucí vody a vařte cca 5 minut. Během této doby budou ořechy ponořeny ve vodě a pohltí vlhkost. Budou vám vyplouvat na povrch, proto se je snažte opět ponořit. Jakmile je vytáhnete, skořápka vyschne doslova za pár minut a bude poddajnější. Navíc ořechy zbavíte nečistot, které na skořápce ulpěly.

iZdroj fotografie: Pixabay

Práce vám půjde dobře od ruky

Po vytažení ořechů z vody je začněte zpracovávat. Nyní si vezměte do ruky kladívko a klepněte do skořápky, avšak ne v místě spojení. Kdybyste tak učinili, ořech by se nevhodně rozpůlil a jádro byste poničili. Ťukněte do něj v hladkých stěnách. Nejprve z jedné strany, poté ho otočte a postup opakujte. Skořápka půjde snadno oddělit a v ruce vám zůstane krásné vlašské jádro.

Jakým způsobem louskáte ořechy vy?

Zdroj: ShowMeOz
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Za staré telefony jsou sběratelé ochotni zaplatit majlant. Motorola má cenu i 100 tisíc Kč
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund