Žena proměnila starý kuchyňský stůl v umělecké dílo | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Starý jídelní stůl proměnila ve skvostné umělecké dílo. Návštěvy jsou jím uchvácené a neustále se ptají, kde ho koupila

Starý jídelní stůl proměnila ve skvostné umělecké dílo. Návštěvy jsou jím uchvácené a neustále se ptají, kde ho koupila

Tato žena se rozhodla nevyhazovat starý kuchyňský stůl, ale raději jej svépomocí přeměnila v nádherné umělecké dílo. Ušetřila tak spoustu peněz.

stary jidelni kulaty stul
Zdroj fotografie: S vědomím Rebecca Dillon

Běžný interiér v kuchyni se postupem času začíná opotřebovávat. Většina lidí poté touží zakoupit si něco nového nebo se obrací na pomoc vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří dokáží nábytek zrekonstruovat a dodat mu zpět jeho krásný vzhled – to však bohužel není vždy tím nejlevnějším řešením. Někdy proto stačí vytvořit nápad, který vám umožní oživit nábytek svépomocí, a to za co nejmenší cenu. To je přesně případ této ženy, která se rozhodla proměnit starý kuchyňský stůl pomocí několika plechovek barvy v nádherné umělecké dílo.

Stačilo pouze několik plechovek barvy

Američanka jménem Rebecca Dillon se rozhodla oživit svou kuchyň tím, že přeměnila starý kuchyňský stůl v nádherné umělecké dílo. Ačkoliv byl nábytek starý a téměř na vyhození, zdědila jej po své rodině, a proto jí svědomí nedovolilo, aby se jej jen tak zbavila. Bylo na něm stejně hned několik vad, a to zejména škrábance a odštěpky, které by odradily každého kupce. Deska stolu navíc nebyla nalakovaná, což ženu rozhořčilo natolik, že se jej rozhodla jednoduše přemalovat na své vlastní umělecké dílo. 

Rozhodla se, že vdechne staré zašlé věci nový život, a tak začala malovat stůl podle svých představ. Nejprve zvolila jednu barvu, ale pak si to rozmyslela a začala používat další odstíny ladící s dekoracemi, které si zakoupila speciálně do své kuchyně. Rebecca nepřestávala malovat – nepoužila základní nátěr, ale pomalu nanášela různé barvy vrstvu po vrstvě. Poté přidala další speciální barvu, aby ozdobila okraje kuchyňského stolu.

Stůl dodává kuchyni živost 

Žena celý prostor vyplnila barvou a poté několik hodin počkala, aby čerstvě namalovaná deska stolu zcela zaschla. Poté nanesla na stůl oranžovou barvu a začala malovat krásné květiny. Nejprve zvolila červený odstín, díky čemuž vypadaly mnohem výrazněji na celkovém pozadí stolu. Takto pokračovala dále – přidala také modrou barvu, aby zředila žlutooranžový design a červené květy. Nakonec nakreslila několik zelených listů, kterými zpestřila celkový výtvor.

barvy na stole
Zdroj fotografie: S vědomím Rebecca Dillon

Po dokončení svého uměleckého díla Rebecca stůl ještě nalakovala, aby vydržel co nejdéle. Sdělila navíc, že plánuje do budoucna stejnou technikou natřít také židle. Celá rodina je z jejího stolu nadšená a někteří její přátelé ji dokonce požádali, aby pro ně podobné dílo vytvořila. Kuchyně nyní vypadá mnohem živěji a sama Rebecca je nadšená, jak dokázala svépomocí proměnit starou zašlou kuchyň v tak nádherné a útulné místo.