Válí se vám doma takovýto starý nábytek, který nepoužíváte? Za žádných okolností ho nevyhazujte. Dostanete za něj přes 10 000 Kč

Pokud doma najdete starý nábytek, ujistěte se nejprve, zda se nejedná o vzácný historický kus. Sběratelé by ho v takovém případě odkoupili za tučný obnos.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho Čechů má ve své domácnosti takové poklady, že se jim o tom ani ve snu nezdá. Ať už jde o staré koberce, obrazy nebo nábytek, sběratelé vám za zachovalé kusy zaplatí velké peněžní částky, a to zejména pokud je na nich podepsaný známý autor. Velmi oblíbená jsou nyní dle webu Deník legendární křesla H269 a například i H70, za která si můžete účtovat klidně desítky tisíc korun. Důležité však je, aby měla stále svůj organický tvar.

Legendární křesla H269 a H70

Tím nejatraktivnějším druhem křesel na trhu jsou jednoznačně křesla H269. Jedná se o velmi nenápadné, avšak pro tehdejší dobu inovativní dílo, jehož autorem byl český designér Jindřich Halabala. Pokud máte několik kusů tohoto nábytku u sebe doma i vy, rozhodně byste ho neměli nikdy vyhazovat, neboť se na trhu prodává i v řádech desítek tisíc korun. Hlavním prvkem křesla je přitom organický tvar a masivní dřevěná konstrukce tvořící opěrku.

Dalším ceněným artiklem od výše zmíněného autora je křeslo H70, které je považováno za jeden z nejvýznamnějších československých designových kousků vůbec. Jeho design je snadný a působí elegantně, přičemž na rozdíl od předchozího druhu má polohovatelnou opěrku hlavy. Jak také uvádí server RetroKřesla, tato křesla byla navíc vyráběna z různých typů dřeva, což dnes ovlivňuje jejich hodnotu (klidně i vyšší desítky tisíc korun).  

Ve své domácnosti toho můžete mít více 

Nejedná se pouze o retro křesla, která vám mohou vydělat plno peněz, ale například také o koberce, hračky, poštovní známky a mnoho dalšího. Jakmile proto budete mít čas, mrkněte se do svého podkroví nebo do sklepa, zda po vás nebo vašich příbuzných náhodou nezbyly nějaké klenoty, které mají dnes na trhu obrovskou cenu. Na webu adbz jsme také psali, jak můžete ve svůj prospěch použít například retro obaly od CD

Jaké klenoty schováváte doma vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články