Garážová vrata: Jak je upgradovat k dokonalosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » K vylepšení garáže stačilo pár samolepek a dobrý nápad. Teď se sousedi ptají, kde luxusní vrata koupil

K vylepšení garáže stačilo pár samolepek a dobrý nápad. Teď se sousedi ptají, kde luxusní vrata koupil

I taková zdánlivě obyčejná věc, jako jsou netradiční garážová vrata, dokáže naprosto změnit celkové vzezření vaší nemovitosti.

Lepení lemovací pásky na garáž
Zdroj fotografie: S vědomím Steven Reid

Majitelé osobních automobilů, kteří svá vozidla garážují, jsou při výběru designu garážových vrat obvykle hodně pragmatičtí, a hledí především na jejich funkčnost a bezpečnost. Garážová vrata musí být především pevná a nedobytná, aby uchránila čtyřkolový poklad nebo drahé nářadí, které se za nimi často ukrývá. Vzhled jde ve většině případů stranou. Pravdou však je, že i standardně a na první pohled nudně vypadající garážová vrata se mohou stát velkolepým prvkem a pozvednout vzhled vašeho dvora na jinou úroveň.

Nápad na nová garážová vrata

Někdo se jen podívá na garážová vrata, a už se mu otevírá nespočet možností na jejich vylepšení. Jiní možná takový dar nemají, ale pro začátek je třeba jenom touha něco změnit, a pak se stačí podívat na internetu po možnostech, jak toho jednoduše docílit. Nemusíte si nechat vyrobit na míru designová vrata, která jsou přehnaně drahá. Pomocí několika samolepek si vytvoříte vlastní, na první pohled k nerozeznání od těch luxusních.

Jak postupovat při tvoření

Jak už bylo zmíněno, nejjednodušší způsob, jak ozdobit nenápadná a nudná garážová vrata a vdechnout jim nový život, jsou obyčejné samolepky. Stejně tak to udělal Steven Reid. Nejprve si předem připravte potřebné věci, abyste v procesu tvorby nemuseli zbytečně odbíhat. Vše, co budete potřebovat, jsou černé vinylové samolepky, tužka, metr a úzká lemovací lepicí páska.

promena garazovych dveri
Zdroj fotografie: S vědomím Steven Reid

Abyste docílili efektu, kdy se vám na povrchu brány objeví ozdobná okna, zaměřte si nejdřív okenní otvory, které pak rozdělte pomocí lemovací pásky zalepené do kříže na čtyři menší obdélníky stejných rozměrů. Ty si poté vyřežte z připravené vinylové samolepky. Rozměry oken by měly být takové, aby vypadaly harmonicky. Poté nalepte černé samolepky podél obrysu, následně odstraňte lepicí pásku a máte hotovo. Nová garážová vrata vypadají hodně stylově a luxusně a veškerá práce s jejich vytvořením vám zabere jen minimum času.

Jaký design by slušel vašim garážovým vratům?

Zdroj: Bhg