Stará garáž přestavěná k dokonalosti. Hezčí to být nemůže
adbz.cz » Hobby » Přeměna staré garáže do krásného bytu pro babičku. Plocha 35 m² nabízí veškeré pohodlí a důmyslný design

Přeměna staré garáže do krásného bytu pro babičku. Plocha 35 m² nabízí veškeré pohodlí a důmyslný design

Starou garáž se rozhodli přeměnit na malý moderní byt pro svou babičku, aby ji měli blíž u sebe. Výsledek jí vyrazil dech. Má v něm vše, co by si mohla přát.

garaz
Zdroj fotografie: ceridwen Edit this at Structured Data on Commons/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

Na ploše necelých 35 m² se rodině podařilo vybudovat dokonalé zázemí pro babičku. Protože z mnoha důvodů chtěli, aby byla poblíž, přestavěli jí k bydlení starou garáž. Ze starého, zaprášeného a nevyužívaného prostoru tak vzniklo dokonalé místo pro život, které podle webu HomeHacks nabízí své majitelce veškerý komfort a luxus moderního a příjemného bydlení.

Rekonstrukce garáže

Roky starou garáž rodina nijak nevyužívala, a tak se rozhodli ji postupně zrekonstruovat. Největší impuls k tomuto kroku však přišel v době, kdy přemýšleli, jak vyřešit bydlení jejich babičky. Nakonec vše dopadlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Garáž má konečně své využití a babička je neustále poblíž svých rodinných příslušníků, podobně jako tchyně, která chtěla bydlet s rodinou a o níž jsme psali na adbz.

Prosklené dveře lákají světlo i návštěvy

Už na první pohled je jasné, že se jedná o opravdu mimořádnou a vkusně zařízenou stavbu. Harmonikové prosklené dveře propouští dovnitř velké množství přirozeného světla a zároveň celý interiér propojují s okolní zahradou. Vnitřní prostor je poměrně štědrý a uzpůsobený tak, aby co nejvíce odpovídal potřebám pro pohodlné bydlení starší dámy, kdy hraje největší roli zejména bezpečí, jak potvrzuje i naše čtenářka Daniela K. z Chomutova: „Byt jsme pro maminku zařizovali tak, aby se jí v něm dobře pohybovalo a nemusela čelit žádným nebezpečným překážkám.“

stará garáž
Zdroj fotografie: Pixabay
Ze staré garáže vytvořili dokonalý domov pro babičku. Má v ní vše, co potřebuje, a je nablízku rodině

V centru je prostorný obývák

Přestože rozměry původní garáže nebyly nijak velké, uvnitř bytu se nachází poměrně prostorný obývací pokoj, který tvoří srdce celého domova. Každičký kousek bytu byl pečlivě navržen a zrealizován, takže se v něm snoubí intimita malého prostoru, elegantní řešení úložných míst a spousta barevných a estetických doplňků, které místu dodávají velmi příjemnou atmosféru, podobně jako v případě přestavby jiné garáže na soběstačné bydlení.

Nechybí ani vkusně zařízená kuchyně s veškerým potřebným vybavením a koupelna se sprchovým koutem i dalším sociálním zařízením. Samozřejmostí je také ložnice s velkou postelí, kde si může babička vychutnat příjemný spánek. Čím dál více lidí dává přednost netradičním způsobům bydlení a jejich realizace není podle webu MaxableSpace nijak náročná. Stačí jen vědět jak na to a nebát se pustit do práce. Takové bydlení bych si na stará kolena také nechala líbit.

Starou garáž předělali na byt pro babičku