Přeměna staré garáže do krásného bytu pro babičku. Plocha 35 m² nabízí veškeré pohodlí a důmyslný design

Starou garáž se rozhodli přeměnit na malý moderní byt pro svou babičku, aby ji měli blíž u sebe. Výsledek jí vyrazil dech. Má v něm vše, co by si mohla přát.

i Zdroj fotografie: ceridwen Edit this at Structured Data on Commons/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0
                   

Na ploše necelých 35 m² se rodině podařilo vybudovat dokonalé zázemí pro babičku. Protože z mnoha důvodů chtěli, aby byla poblíž, přestavěli jí k bydlení starou garáž. Ze starého, zaprášeného a nevyužívaného prostoru tak vzniklo dokonalé místo pro život, které podle webu HomeHacks nabízí své majitelce veškerý komfort a luxus moderního a příjemného bydlení.

Rekonstrukce garáže

Roky starou garáž rodina nijak nevyužívala, a tak se rozhodli ji postupně zrekonstruovat. Největší impuls k tomuto kroku však přišel v době, kdy přemýšleli, jak vyřešit bydlení jejich babičky. Nakonec vše dopadlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Garáž má konečně své využití a babička je neustále poblíž svých rodinných příslušníků, podobně jako tchyně, která chtěla bydlet s rodinou a o níž jsme psali na adbz.

Nechtěla nemohoucí maminku dávat do domova důchodců, tak pro ni sama postavila speciální domek. Padly i slzy dojetí

Prosklené dveře lákají světlo i návštěvy

Už na první pohled je jasné, že se jedná o opravdu mimořádnou a vkusně zařízenou stavbu. Harmonikové prosklené dveře propouští dovnitř velké množství přirozeného světla a zároveň celý interiér propojují s okolní zahradou. Vnitřní prostor je poměrně štědrý a uzpůsobený tak, aby co nejvíce odpovídal potřebám pro pohodlné bydlení starší dámy, kdy hraje největší roli zejména bezpečí, jak potvrzuje i naše čtenářka Daniela K. z Chomutova: „Byt jsme pro maminku zařizovali tak, aby se jí v něm dobře pohybovalo a nemusela čelit žádným nebezpečným překážkám.“

stará garáž iZdroj fotografie: Pixabay
Ze staré garáže vytvořili dokonalý domov pro babičku. Má v ní vše, co potřebuje, a je nablízku rodině

V centru je prostorný obývák

Přestože rozměry původní garáže nebyly nijak velké, uvnitř bytu se nachází poměrně prostorný obývací pokoj, který tvoří srdce celého domova. Každičký kousek bytu byl pečlivě navržen a zrealizován, takže se v něm snoubí intimita malého prostoru, elegantní řešení úložných míst a spousta barevných a estetických doplňků, které místu dodávají velmi příjemnou atmosféru, podobně jako v případě přestavby jiné garáže na soběstačné bydlení.

Nechybí ani vkusně zařízená kuchyně s veškerým potřebným vybavením a koupelna se sprchovým koutem i dalším sociálním zařízením. Samozřejmostí je také ložnice s velkou postelí, kde si může babička vychutnat příjemný spánek. Čím dál více lidí dává přednost netradičním způsobům bydlení a jejich realizace není podle webu MaxableSpace nijak náročná. Stačí jen vědět jak na to a nebát se pustit do práce. Takové bydlení bych si na stará kolena také nechala líbit.

Starou garáž předělali na byt pro babičku

Jak se tato přestavba staré garáže líbí vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články