Na noc se vyplatí dát do ledničky talířek s trochou vodky nebo kávy. Potraviny díky tomu nenačichnou

Když si chcete připravit svačinu, otevřete lednici a z ní se začne linout nevábný odér, okamžitě vás na jídlo přejde chuť. Se zápachem můžete rychle a rázně zatočit.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pokud vaše chladnička vydává nepříjemný zápach, přestože jste si jistí, že olomoucké tvarůžky v ní opravdu nejsou, mohou ho způsobovat zkažené nebo špatně uzavřené potraviny. Je také možné, že na vině je kanálek v zadní části, kterým odtéká voda. Ten obvykle stačí jen prošťouchnout. Většina ledniček je vybavena speciálním plastovým šťouchadlem nebo můžete použít třeba špejli. Odér se v lednici ale nějakou dobu bude držet, přestože jste jeho původce odstranili.

Zápachu se zbavíte efektivně a levně

Základem toho, aby lednička nezapáchala a byla hygienicky nezávadná, je její pravidelné čištění. Lepkavé fleky od ovoce, zbytky potravin, nahnilá zelenina, rozbalené sýry nebo otevřené kelímky jogurtů jsou semeništěm bakterií. Pro lidské zdraví jsou mnohé z těchto mikroorganismů potenciálně škodlivé. Když se k tomu přidá nesprávná teplota uvnitř spotřebiče, máte zaděláno na střevní a trávicí potíže, horečku, infekci dýchacích nebo močových cest, případně vyrážku.

Pokud se přesto line z jednoho z vůbec nejpoužívanějších spotřebičů v domácnosti nevábný zápach, můžete se ho snadno zbavit. Existuje spousta lapačů pachů určených právě k použití v ledničkách, které seženete v obchodech. Jenže ty opravdu účinné nejsou zrovna za hubičku. Nepříjemného zápachu se můžete zbavit levněji, efektivněji a rychleji s pomocníky, které máte doma po ruce.

Pomůže vodka, káva nebo citron

Jakéhokoliv pachu v lednici vás zbaví překvapivě alkohol. V podstatě téměř každý alkohol, takže nemusíte plýtvat čtyřicetiletou whisky nebo značkovým koňakem. Stačí, když na malý talířek nalijete třeba trochu vodky a umístíte ho na poličku v lednici. Nebojte se, že by vám ve spotřebiči zabíral dlouho místo. Bohatě stačí, když v lednici zůstane do druhého dne, a okamžitě si všimnete, že nevábný zápach zmizel. Tedy pokud nebudete během té doby co deset minut lednici otvírat.

Plátky citronu na talířku iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud doma žádný alkohol nemáte, nezoufejte. Existuje alternativní řešení tohoto nepříjemného problému. Můžete na talířek do lednice dát ideálně přes noc několik kůrek tmavého chleba, nasypat na něj ovesné vločky, jedlou sodu nebo nalít trochu octa. Po zápachu nezbude ani památka. Stejnou práci odvede také čerstvě namletá káva, hrst zrnek rýže, pomerančová kůra nebo několik plátků citronu.

Jak bojujete proti zápachu z lednice?

Zdroj: AfterMath
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články