Zkuste tyto metody a váš mazlíček už nikdy nebude klouzat
adbz.cz » Hobby » Aby mazlíčkovi neklouzaly packy na tvrdé podlaze, stačí mu je upravit. Další možností jsou ponožky či boty

Aby mazlíčkovi neklouzaly packy na tvrdé podlaze, stačí mu je upravit. Další možností jsou ponožky či boty

Vašemu psovi může chůze po tvrdých podlahách připomínat klouzavou jízdu na bruslích, proto je zde několik tipů, jak snížit riziko pádu.

klouzani psu lezi na koberci
Zdroj fotografie: Pixabay

Tvrdé podlahy mohou být pro vašeho psa nebezpečné. Bez ohledu na to, zda máte štěně nebo staršího psa, klouzavé podlahy mohou způsobit zranění, nebo dokonce trvalé poškození zdraví vašeho mazlíčka. Existuje však několik triků, jak můžete zabránit tomu, aby váš pes neustále klouzal po tvrdých podlahách (dřevo, dlaždice atd.). Zde je několik zaručených tipů, jak zabezpečit vaši podlahu a chránit zdraví vašeho psa.

Úprava tlapek

Prvním krokem k prevenci klouzání je opravit praskliny na tlapkách vašeho psa. Praskliny mohou způsobit, že pes ztratí přilnavost k podlaze, což zvyšuje riziko pádu. Druhým krokem může být protiskluzová manikúra. Jedná se o speciální manikúru, která zlepšuje přilnavost tlapky k podlaze. Je to účinný způsob, jak v takovém případě zvýšit bezpečnost vašeho psa.

Třetím trikem je úprava nohou psa pro lepší přilnavost. Toho lze dosáhnout například oříznutím chlupů na tlapkách psa. Důležité je ale mít na paměti, že pes potřebuje chlupy na tlapkách pro ochranu před horkem a chladem, takže je nutné ořezávat chlupy opatrně a jen mírně. Alternativou je použití vosku na tlapky. Vosk vytváří na tlapkách psa ochrannou vrstvu, která zlepšuje přilnavost a snižuje riziko klouzání.

Ponožky a boty

Dalším trikem jsou speciální ponožky. Ponožky mohou být nejen teplé a pohodlné pro vašeho psa, ale také mohou zlepšit přilnavost k podlaze. Pokud pes není zvyklý na nošení ponožek, je důležité jej postupně zvykat, aby se vyhnul stresu a nepohodlí. Podobnou alternativou jsou psí boty. Existuje mnoho druhů psích bot, které jsou speciálně navrženy pro nošení uvnitř domu. Boty nejen chrání tlapky, ale také mohou být pohodlné pro psa a chránit podlahu před poškrábáním.

psi tlapka ze spoda
Zdroj fotografie: Pixabay

Zabraňte mazlíčkovi vejít

Pokud máte smíšené podlahy nebo používáte koberce, může být pro vás ideálním řešením instalace psí branky. Branky zabraňují psům vstupovat na kluzké podlahy, kde by mohli snadno uklouznout a zranit se. Pokud máte zvířata různých velikostí, zvolte branku, která se dá nastavit na různé výšky. Psí branky jsou dost často podobné jako ty dětské, tedy určené proti pádu malých dětí v domě.

Existují také spreje, které vytvářejí na tlapkách psa vrstvu, která snižuje klouzání a zlepšuje přilnavost. Dají se koupit speciální spreje určené pro psy, které jsou bezpečné a neškodné. Jedním se zajímavých a posledních řešení je použití lepicí rukojeti Paw Grip. Jedná se o speciální lepidlo, které se nanáší na tlapky psa. Lepidlo vytváří přilnavou vrstvu, která zabraňuje klouzání a zlepšuje stabilitu. Produkt je vyvinut tak, aby byl bezpečný a pro vašeho mazlíčka neškodný.