Kdo nechá doma dlouho puštěnou vodu, zaplatí až 200 000 Kč
adbz.cz » Hobby » Kdo nechá doma dlouho puštěnou vodu, zaplatí až 200 000 Kč. Podobné případy se v Česku opakují donekonečna

Kdo nechá doma dlouho puštěnou vodu, zaplatí až 200 000 Kč. Podobné případy se v Česku opakují donekonečna

Pokud jste nechali v bytě puštěnou vodu a nechtěně vytopili své sousedy, připravte si velký finanční obnos. Škody se mohou vyšplhat do raketové výše.

voda

Lidé, kteří bydlí v paneláku, by si měli dávat pozor na přílišné pouštění vody a údržbu veškerých systémů, které se týkají vodovodního systému v jejich domácnosti. Stačí totiž nechtěně vytopit souseda, zavinit sebemenší škodu a budete muset platit nemalé částky. Ty by měly dle serveru Rozhlas sice odpovídat způsobené škodě, ovšem pouze po určitý čas. Pokud byste to nechali na poškozeném, je možné, že se nedoplatíte. 

Vytopili jste sousedy? Budete platit nemalé částky 

Pokud se stane, že necháte puštěnou vodu a poškodíte tím sousedovu domácnost, zkuste to nejprve řešit domluvou. To je ideální řešení v případě, že mu kvůli vám například odešel malý spotřebič nebo došlo k zašpinění zdí. Jakmile však dojde k vážnému poškození ledničky, televize nebo jiných dražších předmětů, bude třeba se obrátit na odborníka. Nejprve se proto za ním vydejte a poproste ho, zda byste mohli způsobenou škodu vyfotit. 

Pokud tak uděláte, kontaktujte odborníka, který vám pomůže vyměřit cenu a sousedovi opravit škodu. To však můžete udělat pouze do třiceti dnů od momentu, kdy došlo k vámi způsobeným škodám. Pokud byste tuto lhůtu prošvihli, může si soused opravit škodu sám z vlastního a následně po vás vymáhat náhradu svých nákladů. Zda byla jejich výše 50 000 Kč nebo 200 000 Kč, se však vy již nikdy nedozvíte, a proto raději konejte včas. 

mydlo umyvadlo
Zdroj fotografie: Depositphotos
Stačí nechat déle puštěnou vodu, vytopit sousedy a budete muset platit obrovské náhrady.

Pomoci vám může vhodné pojištění 

Abyste se před takovou situací ochránili, můžete vsadit dle webu CesivPravu na vhodné pojištění odpovědnosti za škodu (některé pojišťovny ho nabízí v rámci základního pojištění domácnosti, ale vždy je dobré se raději dvakrát ujistit). V takovém případě stačí pojistnou událost nahlásit vhodnému zařízení a příslušný personál vám poradí, co dále.