Kapsička v kalhotkách má 2 skryté funkce, ale 90 % žen je nezná
adbz.cz » Hobby » Proč mají dámské kalhotky zevnitř kapsu: 90 % žen netuší o jejích 2 skrytých funkcích

Proč mají dámské kalhotky zevnitř kapsu: 90 % žen netuší o jejích 2 skrytých funkcích

Když se podíváte na jakékoliv dámské kalhotky, zjistíte, že se v nich nachází kapsa. A nyní se dozvíte, k čemu tato kapsička slouží.

damske kalhotky kapsa
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

V každých dámských kalhotkách se nachází malá kapsička. Mnoho lidí o tom ani neví a ti, kteří již tuto část oděvu znají, zase často netuší, k čemu je určena. Samozřejmě nejde o kapsu na ukládání drobností, jde spíše o zdvojení materiálu v oblasti rozkroku. Přemýšleli jste někdy o tom, proč tam tato kapsička je? Ten pravý důvod vás dost možná překvapí.

K čemu kapsička slouží

Tato malá kapsička má dokonce dvojí funkci. Zaprvé má jakýsi absorpční účinek, což je velmi důležité pro pocit pohodlí, ale i proto, abyste předešli určitým infekcím. No a zadruhé tato kapsička ochraňuje oblast těla, která je s kalhotkami v kontaktu, tím pádem nebude podrážděná. Je to především kvůli tomu, že kalhotky se dnes vyrábí z různých materiálů a jejich celodenní nošení nemusí být dvakrát příjemné.

damske kalhotky pracka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Samozřejmě, že jsou k dispozici různé hygienické vložky, které mají zajistit, aby nošení kalhotek bylo pohodlné, ale tato kapsička většinou postačí. Proto je dobré vědět, že v každých kalhotkách je už hygienická vrstva součástí. Zkrátka výrobci myslí na to, aby žena byla v jejich výrobku maximálně spokojená a v pohodlí.

Jak se tato kapsa dělá

Pokud si myslíte, že se při výrobě kalhotek zbytečné vyplýtvá látka jen kvůli kapse, tak jste na omylu. Je totiž podstatné to, že se sešije pouze jeden konec extra kusu materiálu. Tím pádem je k tomu potřeba méně nití, méně práce a také méně času. A to je pro ty, kteří kalhotky vyrábí, velmi důležitá informace. Takže teď už víte, k čemu slouží tato malá kapsička, i to, jak se vyrábí.