Jak vyčistit spálenou žehličku? Tabletou paracetamolu, zubní pastou nebo třeba alobalem

Spálená žehlička je noční můrou všech hospodyněk. Stačí chvilka nepozornosti a zničené je oblečení i spotřebič. Naštěstí existují triky, díky nimž se spálenin na železe zbavíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

I když patří žehlení k nepopulárním domácím pracím a na internetu si můžete vyhledat spoustu metod, jak se mu vyhnout, čas od času je nutné něco vyžehlit. Většinou se jedná o halenky a košile, které si chcete vzít na rande, obchodní schůzku nebo do divadla. Jenomže právě v těchto chvílích většinou spěcháte a jste nepozorní. Není divu, že si oblíbený kousek oblečení zničíte a poškodíte i žehličku.

Inspirujte se triky vynalézavých žen

Snad každému se to někdy stalo a spálil železo na žehličce. Pokud jde o oblečení, to určitě nezachráníte, ale žehličku ano. Díky těmto metodám nebudete kupovat novou. Nejlepší na tom je, že k nim budete potřebovat jen ingredience, které máte určitě doma.

Sůl nefunguje jen jako dochucovadlo

Za pomoci kuchyňské soli se zbavíte spálenin jako nic. Vezměte si vlhký hadřík či suchý pergamenový papír a posypte solí. Poté začněte povrch žehlit krouživými pohyby až do té doby než spálenina zmizí. Tato metoda však není vhodná pro teflonové žehličky.

Ocet je v domácnosti nepostradatelný

Tento domácí pomocník je užitečný a lze ho využít jako dochucovadlo i při čištění. Postačí ho trochu nalít na bavlněný hadřík a spáleniny otřít. Pokud máte strach, že bude nekoncentrovaný ocet příliš agresivní, vezměte si froté ručník a namočte ho buď v roztoku vody s octem či vody s citronovou šťávou. Tento postup je jako stvořený pro keramické žehličky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zubní pasta, alobal a křída v akci

Železnou nohu žehličky hravě vyčistíte zubní pastou, kterou nanesete na houbičku a vydrhnete. Ve finále vše otřete vlhkým hadříkem a do drobných otvorů se dostanete bavlněnou stranou tyčinky na uši. Rozhodně vyzkoušejte i trik i s drcenou křídou. I v tomto případě úlomky křídy otírejte o spálené železo a následně otřete. Ženy nedají dopustit ani na čištění spálenin kuličkou z alobalu. Pozitivní výsledek je zaručen.

Nové využití paracetamolu vás překvapí

Snad v každé domácnosti se najde lék proti horečce, protože tabletka paracetamolu je nepostradatelné. Jako první zahřejte žehličku, na níž se tabletka záhy rozpustí. Nato ji uchopte pinzetou a přesuňte ji na spáleninu. Po chvilce působení budou nežádoucí kousky pryč a otřete je vlhkým hadříkem.

Jaký trik s čištěním žehličky se osvědčil vám?

Zdroj: Puracy
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články