Do vody na zalévání se vyplatí přidat 1 tabletu z lékárničky. Květy po ní raší jeden za druhým, rozkvetou i umírající rostliny
Mnozí zahradníci zkouší různé způsoby jak podpořit růst svých rostlin. Když ale žádná z těchto cest nikam nevede, přichází na scénu domácí kyselina askorbová.
Obsah
Také jste si v květinářství zakoupili rostlinku zářící svými bohatými květy, které se odkvetly a už nikdy se nevrátily? Lidé milují květiny. Ať už jsou ve venkovních prostorách, například na zahradách, tak vevnitř na okenním parapetech a stolcích. Rostliny obecně zútulňují a zlepšují prostředí, ve kterém se nacházejí. Jsou velmi přínosné pro domácnosti, kde pomáhají s cirkulací vzduchu, nebo s vychytáváním malých škůdců. Ale co dělat s květinou, která nikdy nekvete? Přicházíme s inovativním a jednoduchým řešením.
Tajemství bujných květů se neschovává v hnojivu
Máte-li doma kvetoucí pokojové rostliny, kterým se nechce kvést, ačkoli už mají za sebou dlouhé období odpočinku, toto je přesně pro vás. Vyzkoušejte tuto ověřenou metodu, která dokáže probudit i starší a méně vitální rostliny. Díky jedné tabletě obyčejného šumivého vitamínu se můžete těšit na bujná květenství.
Kromě toho vám zajistí i vysokou úspěšnost při množení muškátů z řízkování! Vzpomínáte si, kdy naposledy vaše rostliny kvetly tak krásně, jako ty v květinářství? Bohatě obsypané a plné květiny jako z obchodu však můžete mít i vy. Stačí znát tento jednoduchý zlepšovák.
Každý živý organismus potřebuje k životu dostatečnou výživu. Rovněž jsou na tom i byliny a dřeviny. Pokud nemají to, co potřebují, nemají dobré předpoklady pro kvetení. To je totiž z hlediska výdeje energie nejnáročnější. Správná výživa však neznamená jen vodu. Rostliny potřebují vitamíny a živiny stejně jako živočichové.
Pokud jim tu správnou výživu dáte v tekutém stavu, bude ještě prospěšnější. Mnozí pěstitelé mají jedno doporučení, které můžete aplikovat doma i vy. Díky již zmíněné tabletě šumivého vitamínu začnou rostliny viditelně prospívat. Je to velmi jednoduché.
Postup kouzelného rituálu včetně množení růží
Budeme potřebovat pouze jeden litr vody o pokojové teplotě a jednu šumivou tabletu, kterou v ní rozpustíme. Následně touto vodou polijeme všechny pokojové rostliny bez ohledu na to, jestli jsou či nejsou kvetoucí. Tento postup bychom měli opakovat jednou měsíčně. Šumivé tablety obsahují kyselinu askorbovou, která stimuluje kvetení, urychluje růst a pomáhá rostlině bojovat proti škůdcům. Mnozí zahrádkáři využívají metodu řízkování. Tou si pomocí této metody můžeme rozmnožit jak muškáty, tak růže!
Ke množení muškátů si nachystáme jejich odřezky, šumivou tabletu, 250 mililitrů vody, substrát na muškáty a menší květináč. Jako první musíte zajistit řízky muškátů. Důležitá je volba především zdravých a silných stonků. Ty potřebují dostatek slunečního světla a teplé místo.
Vezměte si mateřskou rostlinu a udělejte příčný řez těsně nad očkem listu. Rostlinka se tak rychle zahojí a nezpůsobí jí to žádné škody. Můžete použít i odřezky, které jste nyní na podzim seřízli, abyste muškáty zazimovali. Potom seberte řízek a zkraťte jej těsně pod bodem, kde se spojují dva listy.
Příprava před zakořeněním
K zakořenění nepotřebujete stimulátor růstu. Připravte si sklenici s 250 mililitry vody a rozpusťte v ní tabletu šumivou tabletu (například Celaskon). Potom do ní jednotlivé odřezky ponořte na pár minut. Vitamin C působí jako stimulátor růstu. Nyní je vložte do malého květináče, který jste naplnili substrátem na muškáty. Po 3 až 4 týdnech by měla být rostlinka zakořeněná a připravená k přesazení.
Když jsou rostlinky malé, nepotřebují tolik vláhy, ale větší muškáty je už třeba zavlažovat tak, aby nikdy neměly suchý substrát (pozor však na přelévání). Nezapomeňte, že pokud mají muškáty dobré podmínky, dostatek světla, tepla a vody, nemají vegetační období a kvetou po celý rok. Takže v zimě jsou ideálními květinami do slunné zimní zahrady, nebo na sluneční parapety.
Jaký je váš tip pro lepší květnatost rostlin?