Zcela běžné věci, které mají skryté datum spotřeby, ale nikdy byste to do nich neřekli. Následné užívání může být nebezpečné

Všichni víme, kde najít na potravinách datum spotřeby. Existují však ale i další položky, které máte i vy ve své domácnosti, jejichž životnost možná již skončila.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnozí jistě vždy myslíte na to, že je potřeba kontrolovat datum spotřeby mléka, jogurtů a dalších potravin. Určitě také víte, jak dlouho uchovávat kosmetické a podobné zkrášlovací produkty. Bohužel však mnoho lidí nevěnuje pozornost dalším předmětům v jejich domácnosti, které je obklopují déle, než by ve skutečnosti měly. Možná budete dokonce překvapeni, co všechno je nutné časem vyměnit.

Spí se vám ve vaší ložnici dobře? 

Po určité době se vaše polštáře opotřebují a stanou se domovem pro nespočet roztočů. Kvůli ztrátě správného tvaru vám takový prošlý polštář může způsobit četné bolesti krční páteře. Obecně se doporučuje střídat polštáře po dvou až třech letech. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bačkory jsou perfektním prostředím pro plísňové bakterie. Ty vám časem mohou způsobit nepříjemné problémy. Jejich životnost by neměla překročit dobu šesti měsíců, přičemž byste je měli pravidelně čistit.

Dejte si pozor, nebo budete mít v koupelně nebezpečno

Ručníky jsou kvůli zadržování vlhkosti skvělým místem pro výskyt nebezpečných bakterií. Bohužel vám pro jejich odstranění nepomůže ani pravidelné praní. Budete tak muset vzít na vědomí, že by vám ručník měl sloužit maximálně tři roky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A co takový zubní kartáček. Je zřejmé, že člověk pozná, kdy má vyměnit svůj kartáček na zuby (cca každé 3 měsíce). Pokud jste však byli nemocní a používali ten stejný kartáček, jako používáte teď, nemoc by se vám mohla vrátit.

Doplňky, díky nimž se cítíte krásní, mohou nadělat pěknou neplechu

Váš hřeben na vlasy by měl být jednou ročně vyměněn kvůli jeho opotřebení. Rovněž byste jej měli pravidelně jednou týdně vyčistit, aby i nadále splňoval funkci, kvůli které jste si jej pořídili. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

I parfémy mají datum spotřeby. Obsažené voňavé esenciální oleje totiž vydrží po otevření přípravku pouze dva roky. Stejně tak tomu je například i u toaletní vody. Proto těmito doplňky nešetřete a hezky se navoňte, než bude pozdě. 

Předměty uložené ve vaší kuchyni

Veškeré druhy koření časem ztrácí svou jedinečnou chuť a vůni. Vyvarujte se tak tomu, že je nebudete skladovat déle než šest měsíců. Tato doba platí především pro namleté koření, ostatní druhy (např. skořice vcelku) mohou vydržet až jeden rok. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoliv jste si nejspíše mysleli, že je mouka nesmrtelná, bohužel vás čeká zklamaní. Pokud vlastníte nějaký kvalitní druh, můžete ji uchovávat nanejvýše jeden rok. Ztratit svou kvalitu však může již po půl roce. 

Funguje vám hasící přístroj a elektrická „prodlužka“? 

Běžná spotřební doba hasícího přístroje je nanejvýše patnáct let. Pokud však vidíte, že je určitým způsobem poškozený (například je prasklá hadička), měli byste jej okamžitě vyměnit za nový. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každá elektrická prodlužovačka má určitou spotřební dobu. Ta se většinou pohybuje okolo jednoho roku až dvou let. Jestliže je zašlá, elektřina jí bude protékat velmi pomalu. Pokud je dokonce poškozená, může dojít k velmi vážnému nebezpečí. 

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články