Surfinii zalijte hnojivem z banánu. Překvapí vás, co to udělá s jejími květy
adbz.cz » Hobby » Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům

Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům

Nechte své surfinie vykvést do krásy i bez použití chemických hnojiv. Za tuto zálivku se vám odvděčí nádhernými zářivými květy. Takto budou dokonalou ozdobou vaší zahrady.

surfinie kvety kvetinac 1
Zdroj fotografie: iStock

Tyto květiny patří mezi nejoblíbenější ozdoby teras i balkonů. Se správnou péčí si záplavu květů můžete vychutnávat od časného jara až do pozdního podzimu. Tento trik vám s jejich pěstováním pomůže a zajistí ty nejkrásnější a nejbarevnější květy. Nechte svou zahradu vykvést a užijte si množství zářivých květů, které zútulní váš domov.

Jak správně pěstovat surfinie

Tyto rostliny jsou vesměs nenáročné a péči o ně zvládne i úplný začátečník. Obzvlášť pokud bude dodržovat určitá jednoduchá pravidla. Surfinie byste měli umístit na slunné nebo polostinné místo, kde budou chráněné před větrem. Substrát v květináči musí být úrodný a dobře propustný, s mírně kyselým pH. Zalévejte je často po malých dávkách. Mnohem lépe snášejí období sucha, než podmáčené podloží.

Jakmile její listy začnou usychat, rovnou je odstřihněte. Energii, kterou rostlina ušetří, vloží do vývoje a růstu nových výhonků. V letním období vyžadují zálivku vodou i dvakrát denně, protože příliš rychle vysychají. Nezapomeňte také pravidelně obohacovat substrát v květináči vhodným hnojivem, kterým stimulujete růst rostlin a podpoříte tak jejich imunitní systém.

kvetení surfinií
Zdroj fotografie: Pixabay

Co budete potřebovat k výrobě domácího hnojiva

Nemusíte nutně kupovat chemická hnojiva, abyste surfiniím dopřáli tu nejlepší péči. Namísto toho sáhněte po ekonomičtějším a ekologičtějším řešení a vyrobte si účinné hnojivo z banánové slupky. Tímto způsobem květiny dostatečně vyživíte, a navíc se zbavíte biologického odpadu ze své domácnosti. Banánové slupky mají mnoho využití, například jsou bohaté na draslík, fosfor a hořčík, které podporují vývoj květů.

Jak vyrobit přírodní hnojivo

Banánovou slupku napřed důkladně opláchněte čistou vodou, a poté vložte do zavařovací sklenice. Tu naplňte teplou vodou až po okraj, uzavřete víčkem a nechte směs odstát dalších 24 hodin. Na druhý den nařeďte připravený nálev s vodou v poměru 1:1 a použijte k zálivce květin. Toto přírodní hnojivo lze použít k výživě všech pokojových i zahradních rostlin. Odměnou vám bude bohatá úroda a spousta nádherných barevných květů.

Jak pěstovat surfinie